Посли країн Великої Сімки на зустрічі з Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком закликали відновити прозорість Верховної Ради. Західні партнери також наголосили на важливості повернення електронного декларування майна для державних службовців. Про це повідомляється на офіційній сторінці групи у Twitter.
"На сьогоднішній зустрічі з Русланом Стефанчуком посли G7 знову наголосили на важливості повернення електронного декларування майна для державних службовців, відновлення прозорості у Верховній Раді та зміцнення антикорупційних інституцій САП та НАБУ", – мовиться в повідомленні.
"Ми також обговорили питання прав національних меншин в Україні та необхідність продовження реформування Служби безпеки", – зазначається в повідомленні.
Резолюція Європейського парламенту, яка була ухвалена напередодні Саміту Україна – ЄС, окрім підтримки нашої держави містить недвозначні сигнали партнерів до української влади. Зокрема, офіційному Києву нагадали про свободу ЗМІ та про права політичної опозиції. Європарламент закликав українську владу "продемонструвати свою політичну рішучість діяти відповідно до європейських амбіцій свого народу шляхом значного прискорення прогресу у реалізації важливих реформ, наголошує на необхідності захисту незалежності всіх антикорупційних інституцій, зміцнення свободи ЗМІ, посилення ефективності та відповідальності судової системи, усунення недоліків у функціонуванні правоохоронних органів та забезпечення політичного та партійного плюралізму всередині та за межами Верховної Ради України; закликає Україну утримуватися від ухвалення законодавства, яке не відповідає законодавству ЄС або ставить під загрозу досягнення у процесі реформ і боротьби з корупцією".
Як відомо, депутати від опозиції неодноразово закликали відновити трансляції засідань парламенту в ефірі телеканалу "Рада", які були припинені після повномасштабного вторгнення росії.
Західні партнери також неодноразово зверталися до влади із закликом повернути електронне декларування для посадовців, яке призупинили на початку повномасштабного вторгнення росії.
Ефективні антикорупційні механізми є ключовими для стійкості 🇺🇦 під час війни та в період післявоєнної відбудови. Посли G7 сподіваються на швидке відновлення @ua_parliament системи електронного декларування. Це дозволить запобігти корупції та зміцнить довіру громадян до влади.
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) 10 лютого 2023 р.
Її запитали, яка позиція Берліна щодо тих кроків, які в Україні критикують як антидемократичні, зокрема відключення від ефірів трьох телеканалів.
"Ми, можливо, не публічно, але весь час говоримо про ці речі з українським урядом. У нас є спільна мета: щоб Україна залишилася демократичною і під час війни", – відповіла Анка Фельдгузен.
За її словами, у ЄС розуміють, що інформаційна війна є складовою сучасних війн і партнери розуміють, чому Україна заборонила проросійські канали, але оскільки під обмеження потрапили не лише вони, Київ вже неодноразово закликали переходити до більш відкритого інфопростору.
На уточнення "Європейської правди" про те, чи йдеться про відхід від "єдиного марафону", посол сказала, що це може бути одним із прикладів того, що варто зробити.
"Люди повинні мати альтернативні джерела інформації. Мені здається, що всі ваші політичні сили зараз – патріотичні. Усі хочуть, щоб Україна перемогла. Можливо, є різні погляди, але все-таки всі – патріоти. А людям треба дати можливість обирати, що вони хочуть дивитися", – зазначила Анка Фельдгузен.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
"Давати глядачам вибір" – ЄС непублічно закликає Київ відходити від "єдиних новин" на телебаченні.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.