Портрети російського царя Миколи ІІ та його дружини, молитви зі згадками чільника РПЦ Кирила. А ще – бібліотека з методичками кремля. "5 канал" зафіксував знахідки в одному з храмів московського патріархату в Києві. Там релігійна громада ще в червні проголосувала за приєднання до ПЦУ. Та молитися українською в українській церкві не дає колишній настоятель. Більше – в репортажі Ганни Рибалки.
Один із храмів на околиці Києва. Ще в червні релігійна громада проголосувала: переходять від московського патріархату – до Православної церкви України. Так вирішили пів тисячі місцевих. Місяць тому отримали й свого настоятеля.
"Коли ми отримали всі документи, згідно з юридичним правом, ми сьогодні з парафіянами, з громадою, прийшли сюди до храму", – розповідає протоієрей ПЦУ, настоятель храму Віталій Матіящук.
До храму прийшли, бо напередодні отримали установчі документи. Церкву перереєстрували, а в назві зазначили, що належить вона відтепер ПЦУ. Та ось цим людям таке не сподобалося.
"Я настоятель цієї громади. Мене не впустили. Ми просто тут стояли. Я не знаю, хто ці замки навісив", – переконує священник УПЦ мп Олексій.
Настоятель від ПЦУ пояснює – замки навісили, щоби провести інвентаризацію майна храму. А активісти, які теж приєдналися до цього процесу, показують свої знахідки.
"Бачу – "царіца-імператріца"! Це дружина Миколи ІІ. А під нею її благовірний", – розповідає активіст Павло.
російський цар зацікавив українську поліцію. Доки ті складають протокол, хлопці показують пропагандистську літературу.
"Вони розповідають, що начебто це не висіло, але є тут люди, які кажуть, що це висіло прямо в новій церкві. Але є набагато цікавіші речі – ось, наприклад, пісня "русскій путь". Тут є такі рядки: "Кто бєз царя, тот бєз крєста", – показує активіст Осип.
Пані Ольга каже, що все життя ходить до церкви московського патріархату. І хоча розмовляє українською – молиться мовою окупанта. І міняти нічого не хоче. А портрети царя, впевнена, – в церкву підкинули.
"Я не знаю, хто їх приніс. В 5 ранку залізли через хвіртку і зара розказують, що це в нас", – переконує екснастоятель храму УПЦ мп Олексій.
Поліція Києва зафіксувала ворожі знахідки із символікою росії. За фактом інциденту обіцяють провести перевірку, аби визначити правову кваліфікацію. Тим часом, крім літератури та портретів царів, на які молилися попи, неподалік храму віряни знайшли порожні пляшки від горілки. А ще тотальний безлад у приміщеннях, де буцімто жили будівельники. На відновлення церкви та повну інвентаризацію піде кілька днів, кажуть представники релігійної громади. А коли сліди "русского міра" вичистять – храм відкриють для вірян.
Ганна Рибалка, Микола Чеботарьов, "5 канал"
Читайте також: Попа, який приїхав правити від московської єпархії, виганяли громадою: у Смілі всі церкви перейшли до ПЦУ – сюжет
Дивіться також відео: Епопея з Лаврою та УПЦ мп скоро не закінчиться. Суди триватимуть. Держава назад не відступить.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.