youtube / Адміністрація Президента України

Порошенко: Статус української мови як єдиної державної буде наповнюватися реальним змістом

Президент подякував ВР за прийняття закону, який передбачає збільшення частки україномовних пісень на радіостанціях

"Статус української мови як єдиної державної буде наповнюватися реальним змістом, але з повагою до прав національних меншин. Вони, як показали події останніх двох років, міцно стоять на позиціях українського державного патріотизму. І держава має це цінувати, причому цінувати високо", – зазначив глава держави під час виступу у Верховній Раді.

Президент зазначив, що зовнішня загроза прискорила процес формування сучасної української політичної нації на засадах громадянського патріотизму. Соціологічні опитування демонструють високу підтримку в питаннях єдності, соборності, унітарності. "Люди пишаються українським громадянством, державними символами, поважають та шанують українську мову. Євроатлантичний вектор, Євросоюз та НАТО потужно домінують у геополітичних орієнтаціях переважної більшості українців", – додав Порошенко.

Він зауважив, що війна зняла з порядку денного багато питань щодо ідентифікації чужих і ворожих українським інтересам символів, традицій та культурних кодів. У рамках закону про декомунізацію демонтовано більше тисячі двохсот ідолів Леніна, 26 районів та 987 населених пунктів позбулися комуністичних назв. "Історичну правду у питанні національної пам’яті держава відновила", – наголосив Президент.

Порошенко наголосив, що єдність країни та консолідація українців як сучасної політичної нації є його головним пріоритетом. Глава держави також підкреслив, що Україна не буде байдуже споглядати за втручанням іншої держави в українські церковні справи, за її спробами використати у своїх інтересах почуття частини українських православних. 

Окрім того, Президент подякував парламенту за закон, який передбачає збільшення частки україномовних пісень на радіостанціях. Він нагадав, що звертався до власників та топ-менеджерів деяких телевізійних каналів, де частка української мови неприпустимо мала, з проханням виправити ситуацію.  

Як повідомляв 5.ua, раніше Петро Порошенко наголосив, що вибір єдиної державної мови в Україні був вибором молодого покоління.

Попередній матеріал
У Запоріжжі розробили перший український безпілотний автомобіль – відео
Наступний матеріал
ММК ім. Ілліча інвестує $150 млн у нове екологічне обладнання

Українська мова в Одесі: всі охочі написали диктант просто неба

Активісти: Українська мова – запобіжник проти російської агресії

Американські вчені назвали головні причини відмінностей між різними мовами світу

Іномовлення здійснюватиметься щонайменше шістьма мовами

Українська мова буде єдиною державною - Порошенко

У Національному музеї Шевченка Кобзаря читали 16 мовами