svitppt.com.ua

Вибір єдиної державної мови в Україні був вибором молодого покоління - Порошенко

  Єдиною державною мовою в Україні був і залишиться українська мова, заявляє президент України Петро Порошенко.

  Таке заявив Порошенко в ході церемонії нагородження переможців п'ятнадцятого Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика у вівторок у Києві, передає "Інтерфакс-Україна". "В Україні була і є, і завжди буде єдина державна мова - наша з вами українська мова. І Революція гідності, і боротьба проти російської агресії показали ціну словоблуддю, яке відводило нашу державу від цього рішення", - наголосив Президент.

  "Громадська єдність у мовному питанні була завжди. І це не було результатом державної політики", - додав Порошенко. Він зазначив, що завжди були спроби використовувати мовне питання для розколу держави. "Що зараз об'єднує нашу націю, державу, народ? Мова ... І це не було результатом дії політики. Ми надивилися на маніпуляції цих самопроголошених захисників мов нацменшин, на їх цинічні маніпуляції з Європейською хартією, але цим не вдасться розколоти наше суспільство", - підкреслив Порошенко.

  На переконання президента, єдність українського народу стала результатом консенсусу: "Громадяни, які розмовляли різними мовами, вирішили: тепер всі наші діти будуть вивчати українську мову".

  "Вибір української мови був вибором молодого покоління. Саме молодь зробила вибір і тепер демонструє його і захищає ... Анексія і агресія - це результат безсилля зупинити цей процес... Українці є гідними нащадками тих, хто боровся проти указів і циркулярів, проти різних імперій, що хотіли лишити наш народ мови, а значить - нашої душі", - резюмував Президент.

  Попередній матеріал
  В Державній фіскальній службі анонсували початок тестування акцизних марок на тютюновій галузі
  Наступний матеріал
  Москаль наказав посилити контроль за перетином лінії розмежування

  Стець: "Перекриття інформаційного кисню в умовах війни – це державна зрада"

  Порошенко і Керрі обговорили по телефону ситуацію на Донбасі і в Криму

  Порошенко нагородив визволеного з полону бойовиків "кіборга" орденом "За мужність"

  Порошенко просить у Хорватії допомоги подолати наслідки агресії Росії