Порошенко про звільнення Слов'янська: Не кожна армія світу здатна скласти такий іспит

  Саме тоді відроджувані Збройні сили склали свій перший бойовий іспит у цій по-справжньому вітчизняній війні, заявив Президент

  Два роки тому в липневі дні Україна продемонструвала всьому світу, наскільки рішуче українці встали на захист свободи та демократії. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди другої річниці звільнення Слов'янська.

  "У ті дні Україна продемонструвала всьому світу, наскільки рішуче українці встали на захист свободи та демократії, на захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Ті липневі дні ми можемо по праву вважати доленосними, поворотним моментом у відродженні Збройних сил України, адже саме тоді відроджувані Збройні сили склали свій перший бойовий іспит у цій по-справжньому вітчизняній війні. Насправді, то був екзамен, який не кожна армія світу здатна скласти, і особливо важливо, що скласти так швидко відродившись, а по факту створивши з нуля нові Збройні сили України", – зазначив Президент.

  Як повідомляв 5.ua, на Центральній площі міста Слов'янськ відбулися урочисті заходи з нагоді відзначення 2-ї річниці визволення північних міст Донецької області від проросійських терористів.

  Починаючи з квітня 2014 року, місто стало ареною бойових дій між терористичними угрупуваннями і українськими бійцями. Збройний конфлікт розпочався у ніч на 11 квітня 2014 року, коли сили спеціальних операцій Російської Федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті і вивісили там прапор РФ. Реакцією української влади стала Антитерористична операція, розпочата 13 квітня з метою зупинити терористів.

  5 липня 2014 року українські військовослужбовці звільнили місто від проросійських терористів. 3 серпня 2014 року у звільненому Слов'янську пройшла хода на підтримку єдності України. Ходу організувала місцева патріотично налаштована молодь.

  Попередній матеріал
  На змаганнях у Франції український плавець виборов два "золота" та встановив світовий рекорд
  Наступний матеріал
  Тренер розповів про підготовку молодіжної збірної України з баскетболу до чемпіонату Європи

  Порошенко у Слов'янську відзначить річницю звільнення від бойовиків

  У Слов'янську схопили розвідника "ДНР"