Twitter / Петро Порошенко

Порошенко: Подвиги героїв УПА надихають нинішніх захисників України

Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу з нагоди 75-ї річниці створення Української повстанської армії
Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Сьогодні, 14 жовтня, у День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці, ми відзначаємо 75-у річницю створення Української повстанської армії. Армії, що від перших днів її створення і до завершення боротьби проти поневолювачів рідних земель була справді народною, оскільки повністю формувалась і підтримувалась місцевим населенням", - заявив Президент.

Він зазначив, що роки сталінського терору, жахи колективізації та Голодомору-геноциду, а згодом і навала нацистів зміцнили українців у переконанні щодо необхідності збройної боротьби за незалежність.

"Воїни УПА поставили собі за мету "боротись за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. Кращі сини й доньки українського народу мужньо чинили опір двом потужним тоталітарним режимам, кожен з яких прагнув поглинути нас, поневолити або винищити українців. Вони залишалися відданими українській справі та не припиняли боротьби, навіть усвідомлюючи її приреченість на той час. І зрештою вони перемогли", - підкреслив Предидент.

Він також зазначив, що учасники національно-визвольного руху визнані державою, а їхні подвиги завжди залишатимуться прикладом для прийдешніх поколінь. За його словами, пам’ять про звитяги воїнів Української повстанської армії надихає сучасних захисників України, які протистоять російській агресії, додає їм сили і мужності.

Попередній матеріал
Церемонія складання урочистої клятви ліцеїстами Київського військового ліцею ім. Івана Богуна
Наступний матеріал
Зустріч Президента з особовим складом підрозділів Збройних сил - відео
Loading...

Порошенко затвердив склад Національної інвестиційної ради

Порошенко: "Нікому не дозволю красти в армії, хто крастиме – руки повідрубаю"

"Страсбург пам'ятає": під будівлею Ради Європи з'явиться Зірка Героям Небесної Сотні

"Українське питання" на сесії ПАРЄ: виступи Порошенка та Кіріакідіс у Страсбурзі

Порошенко з трибуни ПАРЄ пояснив, як працюватиме закон "Про освіту"

Порошенко в ПАРЄ відповів на слова Земана щодо Криму