president.gov.ua

Порошенко підписав закони щодо реформування системи виконання судових рішень

  В Україні хочуть запровадити інститут приватних виконавців

  Президент Петро Порошенко підписав Закони України "Про виконавче провадження" та "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень та забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду. Про таке повідомляє прес-служба Президента.

  Закони передбачають впровадження змішаної системи виконання судових рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, який є новелою в українському законодавстві.

  Закон "Про виконавче провадження" запроваджує автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повної фіксації процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує строки проведення виконавчих дій, детально регулює питання відповідальності боржника у виконавчому провадженні, та визначає перелік питань, що не можуть виконуватися приватними виконавцями.

  Крім того, впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особи права на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

  Як інформують в Адміністрації Президента, згадувані виші два закони були спільно розроблені народними депутатами, експертами Мін'юсту та членами Ради з питань судової реформи, яка є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, з метою комплексного реформування сфери виконання судових рішень на виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, затвердженої Указом Президента України №276 від 20 травня 2015 року.

  Як повідомляв 5.ua, Міністр юстиції Павло Петренко в ефірі "5 каналу" розповів, що сказала Європа про українську судову реформу поза камерами

  Попередній матеріал
  Переселенцям у модульному містечку підвищують плату за комірне
  Наступний матеріал
  Теракт в Афганістані: Терорист-смертник на мотоциклі намагався атакувати автомобіль лідера спротиву ІД

  Головного санлікаря України привезли у суд для обрання запобіжного заходу

  ЄС готовий надавати Україні фінансово-технічну допомогу для проведення судової реформи – Петренко

  Магера вважає судові справи 2012 року своїм алібі у справі "чорної бухгалтерії"

  Гройсман прокоментував антикорупційне законодавство та судову реформу в Україні

  У ГПУ повідомили, коли Апеляційний суд розгляне зміну запобіжного заходу комбату "Баті"

  Активісти продовжують блокувати Печерський суд, щоб не дати вивезти в СІЗО айдарівця "Батю"