Переселенцям у модульному містечку підвищують плату за комірне

У Харкові в модульному містечку для переселенців підвищують плату за комірне

Раніше мешканці платили по 118 гривень з людини на місяць. Решту компенсували з міського бюджету. Тепер ціна зростає втричі.

Зі свого боку міські чиновники пояснюють - підвищення тарифів - вимушений крок. Від початку містечко мало бути транзитною зоною, з переселенцями укладали угоди не більш як на півроку. Та минуло вже півтора. Місцевих грошей на утримання вже бракує. Тому і вирішили підвищити платню до 352 гривень з людини.

Лариса Веселянська - волонтер благодійного фонду "Станція «Харків", яка опікується справами переселенців каже, рівноцінна альтернатива модульному містечку є. Мовляв, десятки родин уже знайшли собі постійне житло, винаймають квартири, або ж оселяються у сільських будинках, там допомогу отримують від місцевої влади, підтримку надають і міжнародні організації.

"Были программы, было очень много программ международных, оплачивали людям, желающим снять жилье, за полгода оплачивали съем этого жилья. Расслелися лагерь «Ромашка», не захотел расселяться модульный городок»", — пояснила волонтер.

Свою допомогу переселенцям пропонують не лише волонтери. Трохи поступилися і чиновники. Для неповнолітніх вартість комірного зменшили вдвічі. Та нагадали, проживати тут можна буде лише до кінця наступного року. У 2017 році завершиться термін експлуатації, встановлений німецькими фахівцями. Потім містечко демонтують.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

 

Попередній матеріал
У Китаї пасажирський автобус злетів з дороги в кювет – 26 загиблих
Наступний матеріал
Порошенко підписав закони щодо реформування системи виконання судових рішень

Житло для переселенців: у Харкові почали облаштовувати модульне містечко

Харків: модульне містечко чекає на переселенців