Вибори в Україні
Вибори в Україні Shutterstock

Попри карантин і обмеження: у неділю українці обирають 7 міських голів

Читайте по-русски
В Українці за законом взагалі не має бути другого туру – але склалася унікальна ситуація

Попри карантин і обмеження – в Україні знову вибори. У 16 регіонах у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч сьогодні повторно обирають депутатів до місцевих рад.

Одного – до міської ради, 15 депутатів – до селищних та 37 – до сільських рад. А ще у семи містах, де з першого разу не обрали собі очільника, обирають міського голову.

Суми

О 8-й ранку в Сумах відкрилися виборчі дільниці. Тут за крісло міського голови змагається чинний керівник від "Батьківщини" Олександр Лисенко – він у першому турі набрав трохи за 44% та голова Сумської районної ради Вадим Акпєров від "Європейської солідарності". За нього у першому турі віддали майже 15% голосів.

Явка зараз невисока. Небагато людей і на вулицях. Як пояснюють – не хочуть наражати себе на небезпеку. До того ж у Сумах дотримуються карантину вихідного дня. Це також вплинуло на явку, впевнені представники виборчих дільниць.

Хоча виконали усі всі вимоги та рекомендації для безпечного проведення виборів. При вході є антисептики, є розмітка аби виборці дотримувалися соціальної дистанції. Представники комісії сподіваються, що не рахуватимуть бюлетені до 5-ї ранку, як це було у першому турі.

Краматорськ

А от в Краматорську, що на Донеччині, люди із самого ранку активно йдуть до дільниць, адже як самі кажуть – хочуть жити краще. А це напряму залежить від того кого виберуть.

Жителі міста повинні зробити вибір між директором з маркетингу і збуту "Енергомашспецсталь" самовисуванцем Олександром Гончаренком та чинним міським головою, самовисуванцем Андрієм Панковим. За Гончаренка у першому турі проголосували майже 49% виборців, за Панкова – майже 38%. На дільницях виконано всі норми та рекомендації для проведення виборів і самі жителі сумлінно дотримуються правил: тримають дистанцію , приходять у масках.

Де ще вибори

Окрім Краматорська і Сум до виборчих дільниць сьогодні пішли жителі Одеси, Луцька, Херсона, Кам'янця-Подільського та в Українці, що на Київщині.

У останньому місті менше 75 тис. мешканців, тож за правилами тут мав перемогти той, хто набрав більшість. Але склалася унікальна ситуація – обидва кандидати набрали абсолютно однакову кількість голосів.

Майбутні голосування

Зауважимо, за тиждень, 22 листопада, міських голів обиратимуть у 12 містах. Зокрема, у Дніпрі, Нікополі, Миколаєві, Слов'янську, Дрогобичі, Ужгороді, Броварах, Бердянську, Полтаві, Львові, Рівному та Черкасах. А 29 листопада – у Чернівцях. Міста Бориспіль та Новгород-Сіверський обиратимуть своїх голів уже після Нового Року. Там переможці виборів померли від ускладнень, пов'язаних із коронавірусом.

Попередній матеріал
"Гарячі" точки Донбасу: як виглядала карта бойових дій у 2014-2015 роках – Сурков
Наступний матеріал
"Оздоровчий комплекс "5 Елемент" не порушував карантину" – керівництво заявило про політичний тиск
Loading...

Другий тур місцевих виборів: де обиратимуть міських голів 15 листопада

Львів, другий тур: чому Садовий ховається від дебатів – "Час Ч"

Другий тур місцевих виборів: міського голову цієї неділі обиратимуть у 7 містах

В "Опорі" розповіли, чому явка у другому турі місцевих виборів буде ще нижчою, ніж 25 жовтня

Кандидата на посаду міського голови Рівного від "ЄС" підтримала партія "Голос"

В Україні залишилося встановити результати виборів до 11 місцевих рад та 6 голів