Степан Полторак 5 канал

Полторак: В Європі останній досвід проведення сухопутних операцій був під час Другої світової. Україна ж має такий бойовий досвід

Глава Міноборони розповів, завдяки яким змінам в український армій, у порівнянні з країнами НАТО вона є наразі однією з найпотужніших

Міністр оборони Степан Полторак у програмі "Погляд" на "5 каналі" розповів, на якому місці у рейтингу потужності, досвіду, швидкості реагування знаходиться армія України серед країн Північноатлантичного альянсу.

"Думаю, що визначати рейтинг, напевне, не зовсім доречно, але я хотів би сказати, що ми точно не знаходимося на дні, тому що ми сьогодні, маючи такий бойовий досвід, до речі, досвід проведення сухопутних операцій останній був в Європі під час Другої світової війни, і Україна має серйозний досвід, причому тут я хотів відзначити, що дуже важливо, що мають цей досвід солдати, а ще більш важливо це те, що такий досвід мають офіцери", – зазначив очільник Міноборони. 

Він продовжив: "Ми навчилися приймати швидко рішення у важкій ситуації, ми навчилися відповідати за свої рішення. Вони сьогодні дуже серйозну відповідальність на себе беруть практично по всіх напрямках. І тут, враховуючи те, що ми встигли практично поміняти систему підготовки, удосконалили роботу органів військового управління, я думаю, що сьогодні українська армія на передовій (у рейтингу – 5.ua)".

Полторак наголосив, що пишається сучасною українською армією, попри проблеми, які ще зараз існують. Він підкреслив, що два раки тому ситуація у ЗСУ було зовсім іншою.

"В нас є дуже багато серйозних турбот, їх не можна побачити кожного дня, їх навіть не можна пощупати кожного дня, але якщо не дай боже буде якась загроза, то такого як було спочатку, коли від Маріуполя до Києва, від Харкова до Києва не було жодної військової частини, яка спроможна вести бойові дії… Я хотів би сказати, що з початку війни я був командувачем Нацгвардії, тоді я не міг зібрати одну роту БТР-ів, 10 БТР-ів міг зібрати для того, щоб виконувати завдання, вони були всі несправні. Така ситуація була і в Збройних силах. Сьогодні по-іншому", – підсумував міністр оборони.

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Полторак розповів, як за кордоном сприймають нову українську армію – інтерв'ю

Попередній матеріал
Теракт у Туреччині: смертник підірвався під час поліцейського рейду
Наступний матеріал
Гаїтяни напали на вантажівки ООН із гуманітарною допомогою

Полторак розповів, як за кордоном сприймають нову українську армію – інтерв'ю

Полторак розповів про строки завершення реформування Міноборони і Генштабу

Полторак про летальну зброю: М'яч на полі США, і рішення залишається за ними

Полторак – політикам: Не витрачайте час, території ми не здамо