euronews.com

Гаїтяни напали на вантажівки ООН із гуманітарною допомогою

  Через зруйновану ураганом "Метью" інфраструктуру допомога надходить у деякі частини країни повільно. Генсек ООН засудив напади, свідком яких він став під час свого візиту до Гаїті, та пообіцяв більше допомоги

  Жителі Гаїті напали на кілька вантажівок з гуманітарною допомогою від ООН у суботу, 15 жовтня, та розграбували їх. Люди перебувають у розпачі від голоду та спалаху хвороб після спустошливого урагану "Метью", передає видання DW.

  Інцидент стався під час одноденного візиту генерального секретаря ООН. Глава ООН прилетів до столиці Гаїті Порт-о-Пренс, а потім вирушив до міста Ле-Ке, яке дуже постраждало від урагану.

  "Я рішуче засуджую всі напади на гуманітарні конвої. Сьогодні я особисто став свідком нападу на вантажівку всесвітньої продовольчої програми (WFP)", - зазначив він. Генсек ООН пояснив, що внаслідок таких нападів страждають найбідніші мешканці острівної країни.

  Водночас генсек висловив розчарування тим, що міжнародна допомога для гаїтян надходить повільно. "Я серйозно сподіваюся і наполягаю на тому, щоб великі донори простягли руку допомоги", - додав він.

  ООН закликала міжнародну спільноту виділити 120 мільйонів доларів допомоги для порятунку гаїтян протягом наступних трьох місяців. Донині, щоправда, вдалося зібрати лише 12% цієї суми.

  Унаслідок урагану "Метью", який пронісся країною на початку жовтня, загинули, за різними оцінками, від 500 до понад 800 людей. Інфраструктура країни серйозно постраждала. Багато людей залишилися без даху над головою і мають лише мінімальний доступ до їжі та води. За даними ООН, 1,4 мільйона гаїтян залежні від отримання гуманітарної допомоги. При цьому до деяких районів доставити допомогу можливо лише гелікоптерами або на човнах.

  Попередній матеріал
  Полторак: В Європі останній досвід проведення сухопутних операцій був під час Другої світової. Україна ж має такий бойовий досвід
  Наступний матеріал
  Путін назвав умову для зустрічі "нормандської четвірки"

  У Гаїті зафіксували спалах холери після урагану "Метью"

  На Гаїті руйнівний ураган "Метью" забрав життя вже 877 осіб

  Жертвами урагану "Метью" на Гаїті стали понад 800 людей

  Найсильніший ураган десятиліття "Метью" ударив по Гаїті