5 канал

Полторак про летальну зброю: М'яч на полі США, і рішення залишається за ними

Україна повинна робити все, що від неї залежить, у питанні створення сильної армії, а вже потім розраховувати на допомогу інших країн, зазначив міністр оборони

США розуміють усю необхідність, що Україні потрібно в першу чергу, але все-таки м'яч сьогодні – на полі Сполучених Штатів, і рішення у питанні надання летальної зброї залишається за ними. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив міністр оборони України Степан Полторак.

"На моє глибоке переконання, ми в першу чергу повинні робити самі все, що залежить від нас, для того щоби побудувати армію, яка була би здатна захищати свою Україну, а потім вже розраховувати на допомогу інших, щоб бути незалежною від рішення Сенату або інших урядів інших країн. Щодо процесу, про який ви згадали (ухвалення Конгресом США закону про надання Україні летальної зброї – 5.ua), він має пройти певний шлях і прийняття рішення", – сказав він.

Міністр оборони додав: "Президент України зробив все можливе для того, щоб ми отримали цю зброю. Я неодноразово зустрічався з міністром оборони США Ештоном Картером, востаннє ми зустрічалися в Лондоні. Вони розуміють всю необхідність, що нам потрібно в першу чергу, але я рахую, що все-таки м'яч сьогодні знаходиться на полі Сполучених Штатів, і рішення залишається за ними".

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Полторак розповів, як за кордоном сприймають нову українську армію – інтерв'ю

Нагадаємо, Полторак відповів політикам щодо важкого процесу відведення сторін на трьох напрямках в зоні АТО: Не витрачайте час, території ми не здамо.

Попередній матеріал
19 жовтня у Брюсселі пройдуть політичні консультації високого рівня Україна-ЄС
Наступний матеріал
На захисті України. Спецрепортаж з Авдіївки

Полторак назвав дві умови, за яких відбудеться розведення військ у Станиці Луганській

Полторак повідомив, коли відведуть війська від Станиці Луганської

Бюджет на медзабезпечення військових планується збільшити на 100 млн грн – Полторак

Полторак: Через шість хвиль мобілізації пройшло більше 200 тис. осіб

Найближчим часом про розведення сил у Станиці Луганській не йтиметься – Полторак

5 канал - трансляція наживо