5 канал

Полторак розповів про строки завершення реформування Міноборони і Генштабу

До кінця року планується реформування 40% підрозділів Міністерства оборони і 25% Генерального штабу – Полторак

Завершення реформування Міністерства оборони планується на 2018 рік, де буде чітко визначений цивільний контроль над Збройними силами, також буде призначено державного секретаря. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив міністр оборони України Степан Полторак.

"У наших планах до кінця року завершити роботу, пов'язану зі створенням нормативно-правової бази у розбудові Збройних сил, провести реформування 40% підрозділів Міністерства оборони і в районі 25% Генерального штабу", – сказав він.

Зі слів міністра, не можна одночасно робити реформу скрізь.

"Так, по кожному року, в 2017 році ми плануємо практично на 80% завершити реформування Міноборони, і на 50% Генштабу, ми плануємо завершити реформування об'єднано-оперативного штабу, видів Збройних сил вже відповідно до нових структур і нових завдань", – зазначив Полторак.

Він додав: "На 2018 рік ми плануємо завершити реформування Міністерства оборони, де буде чітко визначений цивільний контроль над Збройними силами і міністр оборони має бути цивільною особою, буде призначений державний секретар, перерозподіл функцій, завдань, системи контролю, системи відповідальності на всіх рівнях".

Далі у 2019-2020 роках, за словами міністра оборони України, планується завершення реформування всіх органів військового управління, всіх підрозділів відповідно до стандарту, який існує. "І завершуємо ми реформування уже Збройних сил тим, що у нас розділяється посада Головнокомандуючого і начальника Генерального штабу", – зауважив Полторак. 

Він наголосив: "Поки ми йдемо по графіку, те, що ми підготували і зробили, але є невелике гальмування в тих питаннях, які пов'язані з фінансуванням".

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Полторак розповів, як за кордоном сприймають нову українську армію – інтерв'ю

Нагадаємо, Полторак відповів політикам щодо важкого процесу відведення сторін на трьох напрямках в зоні АТО: Не витрачайте час, території ми не здамо.

Попередній матеріал
На захисті України. Спецрепортаж з Авдіївки
Наступний матеріал
День захисника України: настрої на передовій

Полторак про летальну зброю: М'яч на полі США, і рішення залишається за ними

Полторак назвав дві умови, за яких відбудеться розведення військ у Станиці Луганській

Бюджет на медзабезпечення військових планується збільшити на 100 млн грн – Полторак

Полторак: Через шість хвиль мобілізації пройшло більше 200 тис. осіб

Полторак розповів про курс зближення зі США поза НАТО

5 канал - трансляція наживо