Загратований
Загратований wallnews.info

"Політичні переслідування несумісні зі шляхом у Європу": українські активісти звернулися до європейських урядів

  Читайте по-русски
  Зеленський мав би захищати права громадян, але він мовчки спостерігає за переслідуваннями, а можливо, прямо в них заангажований, – сказано у зверненні

  Активісти громадської ініціативи "Рух опору капітуляції" оприлюднили публічне звернення до урядів демократичних держав та міжнародних правозахисних організації із закликом звернути увагу на посилення політичних переслідувалнь в Україні. Повний його текст розміщений у Facebook.

  Вони наголошують, що у справах проти ветеранів Російсько-Української війни, активістів та опозиції прокуратура та слідчі органи діють упереджено і нагадали, як чиновник часів Януковича публічно погрожував особам, які нині зазнають політичних переслідувань. А дії та заяви прокурорів і слідчих систематично збігаються із заявами Андрія Портнова. Активісти закликають іноземні уряди поставити питання про несумісність політичних репресій з євроатлантичним курсом.

  Активісти пропонують підписати звернення за посиланням на їхній сторінці.

  Надаємо повний текст звернення без змін:

  В Україні тривають політичні переслідування. Свідченням цьому є десятки резонансних кримінальних проваджень проти опозиційних політиків та громадських активістів. Генеральна прокуратура України і Державне бюро розслідувань помітно активізували свої дії у цьому напрямку. Захист підозрюваних заявляє про упередженість слідчих та систематичні процесуальні порушення.

  Одеський активіст Сергій Стерненко зазнав численних нападів й отримував погрози від місцевого проросійського криміналітету. Про це він неодноразово повідомляв представникам правоохоронних органів. Рятуючи своє життя під час чергового нападу групи осіб, Сергій завдав смертельного поранення одному з нападників. Досі не притягнуто до кримінальної відповідальності жодного з учасників нападів на Стерненка, досі не встановлено замовників. Зате слідство зосередилося на звинуваченні Сергія, який був змушений захищатися від чергових нападників.

  Підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко досі утримують під вартою, а Яну Дугарь під домашнім арештом. Слідчі чомусь не передають матеріали слідства до суду. Хоча в день затримання підозрюваних генеральний прокурор України назвав їх особами, які планували і вчинили вбивство, а представники Міністерства внутрішніх справ одразу ж заявляли, що мають беззаперечні докази причетності підозрюваних до злочину. На тому ж брифінгу в день затримання підозрюваних виступав і президент Зеленський, чим вчинив політичний тиск на слідство.

  Проти п'ятого Президента України Петра Порошенка відкрито близько 20 кримінальних проваджень. Адвокати Порошенка аргументовано доводять численні процесуальні порушення, а Державне бюро розслідувань оприлюднює офіційні відеоролики з неправдивою і наклепницькою інформацію у кращих традиціях радянської пропаганди.

  Високий резонанс у суспільстві викликають дивні звинувачення на адресу бойового генерала Дмитра Марченка, колишнього народного депутата України Тетяни Чорновол, екс-директора Інституту національної пам’яті, а сьогодні опозиційного парламентаря Володимира В’ятровича. Відбулися дивні обшуки ДБР у будинку ексміністра Володимира Омеляна. Кримінальні провадження проти народного депутата України Софії Федини, волонтерки Марусі Звіробій та журналіста Сергія Пояркова за нібито погрози президенту Зеленському стали приводом для народної сатири.

  Політично вмотивованими є кримінальні переслідування ветеранів, які не дали Сівоху провести сумнозвісний захід, та волонтерів спільноти "Український кіберальянс", які зробили багато для посилення безпеки держави.

  Ці та інші випадки мають явні ознаки переслідувань за політичні переконання, а упередженість прокуратури та слідчих органів є очевидною.

  Ми не віримо генеральному прокурору Ірині Венедиктовій та першому заступнику директора Державного бюро розслідувань Олександру Бабікову, підлеглим їм прокурорам та слідчим. Їхні заяви та дії систематично збігаються із заявами та публічними погрозами Андрія Портнова на адресу учасників Революції Гідності, добровольців, волонтерів, активістів-патріотів та опозиційних політичних діячів. Зокрема, Портнов неодноразово публічно погрожував в’язницею і насильством Сергію Стерненку, Петру Порошенку та іншим сьогодні офіційно підозрюваним особам. Вважається, що високопосадовець режиму Януковича та відомий своїми проросійськими заявами Андрій Портнов й досі зберіг вплив на багатьох суддів, органи слідства та прокуратуру. Варто також зазначити, що Венедіктова вимагає перегляду амністії учасникам Революції Гідності, а Бабіков був юристом, який захищав інтереси колишнього президента Януковича, засудженого за державну зраду.

  Є мало сподівань на те, що матеріали згаданих вище кримінальних проваджень будуть об’єктивно розглянуті в українських судах. Існує безліч свідчень кругової поруки суддів, органів досудового розслідування та прокуратури.

  Відповідно до Конституції, президент Зеленський мав би захищати права і свободи громадян України, але він начебто відсторонено і мовчки спостерігає за політичними переслідуваннями, тоді як є чимало підстав вважати, що він у них прямо заангажований.

  Закликаємо уряди демократичних держав та міжнародних правозахисних організацій звернути увагу керівництва України на неприпустимість порушення прав та політичних свобод в Україні, а також поставити питання про несумісність політичних репресій з євроатлантичним курсом, що офіційно задекларований в Конституції України.

  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" призначила декілька додаткових потягів до Дня Конституції
  Наступний матеріал
  Бойовики накрили мінометним вогнем українські позиції на Донбасі – загинув один армієць
  Loading...
  Під Офісом президента безстрокова акція ветеранів АТО – чого вимагають

  Під Офісом президента безстрокова акція ветеранів АТО – чого вимагають

  Справа Грищенків: адвокат розповів, що поліція силою взяла зразки ДНК у ветеранки АТО "Пуми"

  Справа Грищенків: адвокат розповів, що поліція силою взяла зразки ДНК у ветеранки АТО "Пуми"

  Зеленський підписав указ про створення Консультативної ради у справах ветеранів війни – подробиці

  Зеленський підписав указ про створення Консультативної ради у справах ветеранів війни – подробиці

  Глава Міноборони нагородив ексрегіонала Юрія Вілкула за "сприяння ЗСУ" – реакція ветерана АТО

  Глава Міноборони нагородив ексрегіонала Юрія Вілкула за "сприяння ЗСУ" – реакція ветерана АТО

  Масове вбивство на Житомирщині: підозрюваний раніше був фігурантом у кримінальній справі

  Масове вбивство на Житомирщині: підозрюваний раніше був фігурантом у кримінальній справі

  У Нацгвардії назвали імена трьох загиблих у стрілянині на Житомирщині

  У Нацгвардії назвали імена трьох загиблих у стрілянині на Житомирщині