inforeactor.ru

Поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі повинна мати повноваження стріляти – експерт

Безпекова місія має стежити і забезпечувати безпеку, тобто не просто дивитися, як її забезпечують сторони конфлікту, а дійсно її забезпечувати

Про це в ефірі "5 каналу" заявила заступник директора Інституту світової політики Катерина Зарембо.

"Безпекова місія має стежити і забезпечувати безпеку, тобто не просто дивитися, як її забезпечують сторони конфлікту, а могти її забезпечити, якщо потрібно силою, на різних етапах перебігу конфлікту. По-перше, це спостереження, моніторинг за відведенням військ, демілітаризацією, здачею зброї. Це те, що зараз робить місія ОБСЄ, але ми знаємо, що зараз ці домовленості між сторонами не виконуються, тобто вона може це тільки зафіксувати, вона не може це впровадити. Вона має забезпечувати безпеку під час підготовки виборів і після виборів… Тобто йдеться насправді про таку достатньо складну місію, яка має бути достатньо великою, щоб забезпечити свою присутність на всій території конфлікту; яка має обов’язково доступ до україно-російського кордону. І головне – ця місія має бути озброєною, має мати повноваження стріляти", – сказала експерт.

Нагадаємо, у жовтні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з міністром закордонних справ Франції Жан-Марком Еро. Сторони обговорили стан виконання Мінських домовленостей та ситуацію на Донбасі.

Попередній матеріал
Ситуація в зоні АТО: бойовики не припиняють гатити на всіх напрямках
Наступний матеріал
Без закону про спецконфіскацію Україна не матиме грошей на оборону – Турчинов

Озброєна місія ОБСЄ на Донбасі потребуватиме вертольотів та бронетехніки – Тука

ОБСЄ фіксує збільшення кількості обстрілів на Донецькому напрямку

Спостерігачі СММ ОБСЄ потрапили під обстріл на Донбасі

Клімкін: Потрібно максимально обмежити роль Росії у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі