sharij.net

Озброєна місія ОБСЄ на Донбасі потребуватиме вертольотів та бронетехніки – Тука

  Як відомо, у Путіна розміщення поліцейської місії назвали "евентуальними розмовами"

  Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає, що у разі розгортання на Донбасі озброєної поліцейської місії, знадобляться вертольоти і бронетехніка. Про це він заявив в інтерв'ю "Укрінформу".

  "Звичайно, просто стрілецької зброї теж мало. Необхідні й вертольоти, і бронетехніка, як було в тому ж Іраку, в Югославії", – зазначив він.

  За словами Туки, завданням миротворчої місії є її участь у конфлікті, а саме підтримка досягнутого на політичному рівні статусу-кво, "тому не обов'язково завозити танки, "Гради".

  Крім того, Тука зазначив, що у разі серйозного збільшення бюджету ОБСЄ, організація могла б сформувати озброєну поліцейську місію для Донбасу, проте на його думку, більш ймовірна озброєна місія під егідою ООН. Водночас, він нагадав, що для цього дипломатам треба шукати можливі шляхи, як обійти вето Росії. "Є механізм, коли Генасамблея ухвалює рішення", – підкреслив заступник міністра.

  Він також навів приклад Боснії, куди "на початковому етапі, коли треба було до виборів просто взяти під контроль всю територію, щоб припинити насильство, був введений контингент у кількості 60 тисяч і лише після виборів він був скорочений до 30 тисяч".

  Зазначимо, що постпред України в ОБСЄ вимагає введення озброєної місії на державному кордоні з РФ.

  Нагадаємо, за підсумками переговорів "нормандської четвірки" у Берліні, у Кремлі питання розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі назвали "евентуальними розмовами". Натомість, раніше повідомлялося, що Путін підтримав необхідність введення озброєної поліцейської місії.

  Попередній матеріал
  Імунолог: У США проти грипу вакцинують 60% населення, в Україні – 0,4 %
  Наступний матеріал
  СБУ: Полковник поліції вимагав "подяку" за приховання хабарництва

  У Кремлі питання розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі назвали "евентуальними розмовами"

  Постпред України в ОБСЄ вимагає введення озброєної місії на державному кордоні з РФ