Клімкін 5 канал

Клімкін: Потрібно максимально обмежити роль Росії у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі

  Наразі немає згоди щодо формату зазначеної місії, однак відомо, що вона повинна мати озброєний компонент

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступає проти участі представників Росії в поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі. Про це голова МЗС заявив в ефірі програми "Лівий берег з Сонею Кошкіною" на "телеканалі 24".

  "Те, що ми можемо зробити, це максимально обмежити роль Росії. Я на сьогодні послідовно виступаю за те, щоб представники Росії в поліцейській місії участі не брали", – повідомив Клімкін.

  За його словами, забезпечити відсутність представників Росії у складі цієї місії можна тільки тільки за допомогою тиску партнерів України по ОБСЄ. "Це буде тиск для того, щоб Росія ухвалила політичне рішення", – додав він.

  Натомість, як зазначив Клімкін, на сьогодні в рамках "нормандської четвірки" немає згоди щодо формату поліцейської місії на Донбасі. Обговорено тільки, що вона повинна мати озброєний компонент. Це було обговорено на зустрічі "нормандської четвірки" в Берліні 19 жовтня.

  "Яким буде озброєний компонент, детальної дискусії стосовно цього не було. Кожен виклав певні думки, вони не є вичерпними з цього приводу. Ми прекрасно розуміємо, що згоди щодо формату місії у нас на сьогодні немає", – повідомив Клімкін. 

  Він також зазначив, що питання щодо формату і модальності цієї місії буде обговорюватися у Відні, де засідає Постійна рада ОБСЄ на рівні постійних представників держав-учасниць. 

  "Чи ми вийдемо на згоду щодо модальності цієї місії, я на сьогодні сказати не можу, але я бачу декілька дуже складних питань для обговорення. Про те, що у нас буде озброєний компонент, дійсно згода в Берліні була, і це я можу однозначно підтвердити", – додав Клімкін.

  Як повідомлялося, за підсумками зустрічі лідерів "нормандської четвірки" Росія відхрестилась від домовленостей щодо розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі. У Кремлі обговорення цього питання назвали "евентуальними розмовами".

  Читайте такожАйвазовська сказала, коли поліцейська місія ОБСЄ зможе працювати на Донбасі

  Попередній матеріал
  У НАЗК знайшли винного у збоях системи е-декларування та пригрозили кримінальною відповідальністю
  Наступний матеріал
  Водіїв столиці закликали залишити свої авто вдома

  Гройсман провів конструктивну розмову з головою МЗС Франції: йшлося про поліцейську місію ОБСЄ та безвіз

  Айвазовська сказала, коли поліцейська місія ОБСЄ зможе працювати на Донбасі

  Путін підтримав необхідність введення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі – Порошенко

  У Кремлі питання розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі назвали "евентуальними розмовами"