Слово і Діло

Без закону про спецконфіскацію Україна не матиме грошей на оборону – Турчинов

  У держбюджеті на 2017 рік Кабмін передбачив витрати на силові відомства на рівні 5% ВВП

  Державне оборонне замовлення у 2016 році залишається без основного джерела забезпечення через те, що Верховна Рада досі не прийняла закон про спецконфіскацію, завдяки якому уряд планував наповнити спецфонд (за рахунок заарештованих коштів оточення Януковича). Про це у інтерв'ю виданню "Лівий берег" розповів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов.

  "Сьогодні в оборонному комплексі виникла велика проблема. Фінансування оборонного замовлення у 2016 році гірше, ніж у 2014-му, а ви пам'ятаєте, в яких умовах ми працювали. В уряді подумали, що депутати відповідально поставляться до своєї роботи, та записали основну частину фінансування державного оборонного замовлення за рахунок спецфонду, а спецфонд повинен був наповнюватися за рахунок спецконфіскації", – розповів секретар РНБО.

  Він додав: "Вже 2016 рік добігає кінця, а закон про спецконфіскацію досі не ухвалений. У результаті державне оборонне замовлення залишилося без основного джерела забезпечення".

  Крім того, Турчинов зазначив, що у державному бюджеті на 2017 рік Кабінет міністрів України передбачив фінансування силових відомств на рівні 5% від внутрішнього валового продукту.

  Читайте також: Турчинов: Наші ракети кращі за російські аналоги

  Попередній матеріал
  Поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі повинна мати повноваження стріляти – експерт
  Наступний матеріал
  Порошенко: Київ очікує рішення Європарламенту по "безвізу" у листопаді

  Турчинов: Наші ракети кращі за російські аналоги

  Турчинов: Для Путіна деокупація Криму стане смертним вироком