dt.ua

Погроми та агресія: ЄСПЛ присудив компенсацію потерпілим ромам

  Йдеться про конкретний інцидент, коли з села на Одещині вигнали представників ромської національності

  Європейський суд з прав людини визнав порушення Україною Європейської конвенції прав людини стосовно представників ромської національності, що постраждали внаслідок агресивних акцій більш як 15 років тому в селі Петрівка, що на Одещині. Про це йдеться в оприлюдненому рішенні ЄСПЛ, передає "Укрінформ".

  Як стало відомо, своїм рішенням суд зобов’язав Україну сплатити 12 заявникам по 11 тисяч євро компенсації та по 9 тисяч євро п’ятьом заявникам за завдану немайнову шкоду.

  Зауважимо, що 7 вересня 2002 року у селі Петрівка було вбито 17-річного хлопця. У скоєнні цього злочину місцеві мешканці запідозрили представника ромської національності. Внаслідок агресивних дій громади та проведеного "погрому" (саме цей термін вживається у тексті рішення ЄСПЛ), роми були змушені залишити село, а сільська рада підтримала таку ситуацію.

  Довідково: останнім часом агресія стосовно ромів в Україні стала більш зухвалою. Так, у ніч на 24 червня на околиці Львова невідомі у масках напали на табір ромів. Поліція повідомила про одного загиблого та чотирьох потерпілих внаслідок нападу. Серед постраждалих і 10-річний хлопчик. Наприкінці квітня 2018 року представники націоналістичної організації С14 прогнали ромів з Лисої гори у Києві, а також спалили їхні намети. 22 травня на Тернопільщині зі зброєю атакували ромський табір. 9 травня поблизу Львова невідомі в населеному пункті Рудне, розгромили та спалили ромський табір.

  Попередній матеріал
  Як швидко прийде зима: синоптики дали прогноз
  Наступний матеріал
  Дзюдоїстка Білодід стала Заслуженим майстром спорту України