"Подекуди вакцини вже немає": як регіони реагують на спалах кору

Кір, лікарня 5 канал
Протягом останніх шести місяців в Україні від кору померли шість людей. А за два тижні 2018-го захворіли ще мало не тисяча триста. Але у Мінохорони здоров'я не поспішають це називати епідемією

У МОЗ пояснюють: це поки лише спалах інфекції через недостатню вакцинацію. Утім, навіть і спалаху вистачило, щоб налякати українців, які раніше не переймалися, а тепер от кинулися робити дітям щеплення. Докладніше – в сюжеті наших журналістів. 

Через спалах кору в Україні під кабінетами щеплень – черги. Відповідно до календаря, вакцинуватися необхідно у рік і шість років. Утім, нині здебільшого прийшли ті, хто раніше з якихось причин до імунолога не потрапив. Серед них – і дворічна Ангелінка.

"Ми в рік пропустили, бо хворіли, а зараз зробили, бо страшно. Нині дуже хворіють на кір. Вирішили зробити, щоби не захворіла дитинка", – пояснює мати Ольга Калич.

"Серед батьків виникає інтерес, коли вже з'являється спалах цього захворювання. Приходять, цікавляться, чи є в них це щеплення", – розповідає лікар-педіатр Каріне Токаренко.

2016 року зробили щеплення 45% від запланованих. Торік – уже 88% за  потреби 95%. Вакцинація – єдиний дієвий спосіб захистися від недуги, наголошують медики. Вони ж закликають не зволікати, адже ліків від цього вірусного захворювання не існує.

Захворювання, кір, лікарня
Захворювання, кір, лікарня5 канал

Кір – небезпечна хвороба, яка може призвести до отиту, пневмонії, енцефаліту і навіть смерті. За останні півроку від кору померли шестеро українців.

"Якщо був контакт з хворим, не пізно зробити вакцинацію. Перші 72 години від моменту контакту – це дуже високоефективна процедура, аби запобігти захворюванню", – запевнив експерт МОЗ з інфекційних хвороб Федір Лапій.

Через ажіотаж у деяких регіонах навіть бракує вакцини. Зокрема на Кіровоградщині залишилося трохи менше півтисячі доз, а в окремих медзакладах вакцини вже нема.

"Сьогодні дітям робили щеплення – це залишки тієї вакцини, яку ми отримали. На завтра вакцини безкоштовної немає", – каже заступник головного лікаря амбулаторії Людмила Смірнова.

Кір, лікарня
Кір, лікарня5 канал

П'ять тисяч доз вакцини Кіровоградщині має надати Дніпропетровська область. Завдяки перерозподілу залишків у регіонах, дефіциту не буде. В цьому запевняє чільниця МОЗ Уляна Супрун.

"Закуплено якісні бельгійські вакцини. В нас є 516 тисяч доз, які були на 1 січня 2018 року. У квітні ми очікуємо на поставку ще мільйона закуплених доз. Вони вже оплачені, чекаємо надходження", – повідомила в.о. міністра охорони здоров'я.

Найбільше випадків захворюваності на кір зафіксовано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях. Загалом, від початку нового року занедужали 1285 українців. Третина з них – дорослі.

Поширюється кір надзвичайно швидко, адже передається повітряно-крапельним шляхом. За статистикою МОЗ, епідемічні підйоми захворюваності стаються кожні 5-6 років. Так, востаннє спалах фіксували 2012 року. Тоді занедужали близько 13 тисяч українців.

Людмила Павленко, Марта Шикула та Сергій Михайлін, "5 канал"

Попередній матеріал
Резонансне вбивство Ноздровської: чому родина юристки жила у постійній напрузі
Наступний матеріал
Серед загиблих – українські пілоти: що відомо про теракт у готелі Кабулу
Loading...