Ірині Ноздровській постійно погрожували, вона повідомляла про це поліції, утім, там відмахувалися. Юристка зникла 29 грудня, а за дві доби її тіло знайшли в мілкій річці Кізка, на виїзді із села Демидів, що на Київщині.
Підтримати осиротілих батьків та доньку до будинку Ірини Ноздровської сходилися протягом дня односельці. Згорьована донька Анастасія розповідає: після того, як мама взялася самотужки збирати докази про смертельне ДТП, в якому два роки тому загинула молодша сестра правозахисниці, та домоглася, щоб винуватця аварії – Дмитра Росошанського – запроторили за грати, сім'я жила у постійній напрузі.
"У нас на вулиці раніше жив Росошанський. Зараз він сидить у СІЗО. В нього є батьки, друзі – наркомани-алкоголіки. Навпроти також живе чоловік, який найбільше погрожував нам. Спочатку – то петарду нам у двір кинуть, то скажуть "ти там додому не дійдеш". Ми ніколи не сприймали це серйозно, бо в мене мама так – нічого такого не боялася", – розповідає донька Ірини Ноздровської.
Не боялася, адже за життя боролася в судах. Саме Ірина Ноздровська доводила, що Дмитро Росошанський – племінник голови суду Вишгородського району – під час аварії перебував під дією наркотиків, а результати судмедекспертизи, які доводять протилежне – сфальшовані. Суд першої інстанції присудив Росошанському сім років позбавлення волі.
За два дні до свого зникнення – 27 грудня – юристка виступала в Апеляційному суді, аби там не застосували амністію щодо вбивці. Нині її донька Анастасія Ноздровська боїться і за своє життя.
"Я нині – єдина людина, крім адвокатів, звичайно. Але адвокати без потерпілої нічого зробити не можуть. Це зрозуміло. Я думаю, що мене також захочуть прибрати, аби не заважала так, як мама", – каже Анастасія Ноздровська.
Один з тих, хто погрожував, за словами Анастасії, – сусід навпроти. Це давній товариш підсудного Дмитра Росошанського. Ходив підтримувати його на судові засідання. Те, що між ним та родиною правозахисниці був тривалий конфлікт, чоловік підтверджує.
"Вони ні з ким не спілкуються, всіх проклинають – ще до цієї аварії. Це не вони потерпілі, а Дмитро. Він вчинив ДТП – це випадковість. Він викликав "швидку", поліцію", – заявив Ігор Ілліч.
Тим часом на акцію протесту під будівлю поліції Київщини зібралися кількасот активістів. Свої вимоги вони озвучили безпосередньо чільнику поліції Київської області.
Поліція розглядає чотири версії вбивства: це загалом професійна діяльність; зокрема, справа про загибель сестри; зґвалтування та хуліганство. Самогубство правоохоронці виключають. Нині вони проводять слідчі дії та допити. Зокрема, викликали колишнього нареченого загиблої.
"Проводять слідчі дії на місці, де ми знайшли труп, а також оглядаємо близько п'яти гектарів території, на якій ми повинні з'ясувати і знайти для себе ще додаткові речові докази. Патологоанатом може встановити тільки причину смерті, а інші запитання, які ми поставили, – для того треба проведення ще низки додаткових експертиз", – зазначив керівник ГУ Нацполіції в Київській області Дмитро Ценов.
У вівторок, 2 січня, правоохоронці та протестувальники уклали мирову та створили ініціативну групу.
Леся Головата, Олександр Павленко, "5 канал"