Податковий комітет ВР
Податковий комітет ВР 5 канал

Податковий комітет ВР проголосував "за ліквідацію "майданчиків Яценка": що далі – включення

Читайте по-русски
Тепер Рада має розглянути ухвалені комітетом правки та проголосувати їх

Близько двох годин тривало засідання податкового комітету Верховної Ради. Перше питання порядку денного – усунення корупційних схем із так званими електронними майданчиками Яценка. Більшість членів, а саме 24 члени комітету проголосували за ліквідацію. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

Обранці розглядали дві редакції законопроєкту 2047-д. Одну подав депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський, іншу – обранець від "Слуги народу" Мар'ян Заблоцький.

Законопроєкт має на меті ліквідувати корупційні схеми у сфері реєстрації звітів про оцінку нерухомості. Народні обранці вже розглядали його під час засідання комітету 18 жовтня, утім тоді їм не вдалося проголосувати, після чого виник скандал.

Загалом законопроєкт спочатку мав скасувати монополію електронних майданчиків, які існують при купівлі продажу майна і за послуги яких українці платять до 2 тисяч гривень, а потім мав повністю ліквідувати такі майданчики і покласти ці функції на Фонд держмайна, який і мав би робити оцінку нерухомості. Якщо оцінка не влаштовуватиме, тоді українці зможуть звернутися до оцінника.

Зрештою 24 нардепи проголосували за законопроєкт у редакції Заблоцького. Тепер Рада має розглянути ухвалені комітетом правки та проголосувати їх.

Депутат від "Слуги народу" Мар'ян Заблоцький сказав: "Я роздав тут майже такий самий законопроєкт за винятком буквально пари технічних нюансів. Цей законопроєкт так само ліквідовує оці майданчики з оцінювання нерухомості – це фактично рекет, який існує на ринку, – але без внесення змін у інші закони".

Своєю чергою нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк сказав: "Після того скандалу, який ми отримали на минулому тижні, ми не можемо собі як народні депутати, та і просто як громадяни дозволити, далі діяти в будь-якій схемі, в лобізмі якої нас звинувачували той минулий тиждень". 

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливої корупції серед народних депутатів від "Слуги народу". Розслідується можливе одержання хабара 11 народними депутатами від "Слуги народу", членами парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики. Народні депутати, можливо, отримали по $30 тис. неправомірної вигоди за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем при оцінюванні обʼєктів нерухомості на засіданні комітету.

Зазначимо, сам нардеп Антон Яценко заявив, що не свідчитиме на поліграфі через ситуацію щодо можливого хабарництва "Слуг народу".

Попередній матеріал
В Японії згорів 600-річний замок зі списку ЮНЕСКО – відео
Наступний матеріал
Справа Гладковського: Апеляційна палата залишила запобіжний захід без змін – включення
Loading...