5 канал

"По кому подзвін": Михайлівський монастир знову б'є у набат

У 2013 році дзвони три години поспіль скликали людей на захист Євромайдану

Акція "По кому подзвін" триває на Михайлівській площі – сьогодні, 10 грудня, з 19-ї години Михайлівський собор б'є у дзвони. Як і три року тому в ніч проти 11-го грудня. Тоді силовики Януковича пішли в атаку на майдан і церковники скликали киян на захист – так само, як скликав киян на захист від нашестя татаро-монгольскої орди.

Намагаються на Михайлівській нині відтворити і дух Майдану. У діжках запалили вогонь, щоби зігрітися. Нарізали бутербродів та приготували кашу.  На великому екрані транслюють  хроніку подій Революції Гідності. Михайлівський золотоверхий битиме в набат до 22-ї години. По 5 хвилин щопівгодини.

Нагадаємо, три роки тому о 1 годині ночі беркутівці та бійці внутрішніх військ пішли на штурм барикад Євромайдану. Нападникам вдалося увірватися до наметового містечка і розпочати демонтаж наметів та барикад. Однак на ранок їх відтіснили за периметр Майдану. Тоді дзвони три години поспіль скликали людей на допомогу.

Дивіться також: Музика Революції Гідності: Piano Extremist влаштував концерт біля Адміністрації Президента – фото та відео

Попередній матеріал
Аваков: В одеській Затоці проходить масштабна операція проти "банди" чиновників і правоохоронців
Наступний матеріал
Бойовики від самого ранку не залишають у спокої Лебединське на Донеччині

Розстріли на Майдані: родина загиблого розповіла про останні хвилини життя Героя Небесної сотні

Музика Революції Гідності: Piano Extremist влаштував концерт біля Адміністрації Президента – фото та відео