5 канал

Бойовики від самого ранку не залишають у спокої Лебединське на Донеччині

На позиціях армійців неподалік села неспокійно вже від самого ранку суботи – упродовж двох годин щільно обстрілювали

Сьогодні 41 раз бойовики відкривали вогонь по українських позиціях – такі дані станом на 18 годину 10 грудня оприлюднили у штабі АТО. Найгарячіше було на Маріупольському напрямку: Водяне, Широкине та Лебединське терористи накрили з артилерії 152 та 122 калібру. 

На позиціях армійців неподалік села Лебединського неспокійно вже від самого ранку суботи. Бойовики упродовж двох годин щільно обстрілювали військових. "О 5 ранку, я як раз вийшов, вивів свого чотириногого друга у справах, вже 2 "вітаннячка" лягли, прямо ось тут, метрах в 150 від нас", – розповів боєць "Хантер"

Лариса Мала, колега-військовослужбовець додала: "У нас навіть хлопці перестали рахувати приходи. Працювали і великі, і маленькі, і середні калібри. Тобто, всі, кому сьогодні не спалося, всі привітали нас із суботнім ранком".

За даними військової розвідки, ранкова активність ймовірно спричинена ротацією проросійських бойовиків, які протистоять українським армійцям на цьому напрямку. "Це може бути або ротація військ, або перевірка стану їх боєготовності і відпрацювання відповідних заходів з боку російського командування", – уточнив прес-офіцер ОТУ Маріуполь Іван Чміль.

Село Лебединське розташоване на самісінькій лінії. Тож ворожі снаряди сюди залітають часто. Вдень тут неможливо зустріти жодної людини. Коли відбувається артилерійський обстріл – люди сидять у підвалах, тому тут така чорнобильська картина, фактично. Лише після того, як обстріл завершується, місцеві жителі виходять на поверхню.

Втім, попри обстріли місцеві не хочуть виїжджати. "А за шо мені жити, хлопці? Я все життя жив на цій землі, заробляв на ній. Теж, два роки простояло, заїхав – ось такі чигирі двометрові вище капоту. Перехрестився і поїхав", – пояснив мешканець Лебединського Олександр.

Не мають наміру відступати й армійці, які тримають оборону поблизу Лебединського.

"Трошки довелося побігати, поповзати, пообнімати нашу рідну землю. Ну, нічого, вона наша, тому ми з великим задоволенням це робимо", – з усмішкою розповів "Хантер".

Дмитро Мороз та Євген Гончаренко, "5 Канал".

Попередній матеріал
"По кому подзвін": Михайлівський монастир знову б'є у набат
Наступний матеріал
Терористи ІДІЛ повернулися до сирійської Пальміри

Попри обстріли, військові у Мар'їнці вже готуються до новорічних свят

Штаб АТО: Окупанти обстріляли Широкине з мінометів і танку