Голова КСУ Олександр Тупицький
Голова КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

"Плівки Тупицького": голова КСУ причетний до шахрайського відчуження донецького заводу – "Схеми"

Читайте по-русски
Запис розмови голови КСУ вказує на його причетність до суддівського шахрайства

Чинний голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький у 2006-2010 роках, тоді ще як районний суддя Донецька, був причетний до заволодіння майном заводу в місті Зугрес та, імовірно, отримав свою частку в цьому підприємстві. Про це мовиться в розслідуванні "Схем" на основі записів розмов за участю судді.

У жовтні 2018 року слідчі ГПУ за участю СБУ записували розмови Тупицького в рамках кримінальної справи щодо іншого судді – соратника Віктора Януковича, ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, який перебуває в розшуку.

Свого часу, як зазначають розслідувачі, Віктор Татьков посприяв донецькому бізнесмену Владиславу Дрегеру в питанні переділу активів та переоформленні Зуєвського заводу. Точно не відомо, яке саме, але результатом стало те, що суддя в 2009 році став співвласником заводу Дрегера – через юриста, близького до сім'ї Татькова. Згодом це підтвердило й офіційне слідство ГПУ.

Записи Тупицького
Записи ТупицькогоРадіо Свобода

Дрегеру згодом довелося просидіти 3 роки в СІЗО через низку кримінальних проваджень, зокрема і щодо шахрайства з відчуженням майна Зуєвського енергомеханічного заводу. Вийшовши на свободу, він вирішив дати свідчення проти Татькова.

Тупицький, який тоді був заступником голови КСУ, запросив бізнесмена на зустріч у кафе, аби спробувати відрадити від цієї ідеї. Дрегер тоді вже співпрацював із правоохоронцями та записав ту розмову.

Журналісти "Схем" дійшли висновку, що суддя взявся відмовляти бізнесмена, адже і сам отримав свою частку в підприємстві: з 2009 року міноритарним власником заводу став Борис Румак, якому нинішній голова КСУ 3 роки дозволяв керувати своєю машиною.

Дізнавшись, що Дрегер хоче співпрацювати зі слідством та в деталях свідчити про обставини втрати заводу, Тупицький попередив його, що "цією х**нею займатися не варто". Принаймні, стосовно самого Тупицького, бо це "нічим не закінчиться, лише сильно загостреними стосунками". І пропонував організувати зустріч із Татьковим в Австрії, аби вирішити конфлікт.

Також він заявив, що хотів би отримати фінансову винагороду за участь у цих справах: "Вважали б ви за потрібне разом із ним чи кожен окремо дати мені яку-небудь копійку за участь у цих справах – напевно, я б не відмовився. Чому я маю відмовлятися, якщо я всередині колись стояв цього питання?"

Записи Тупицького
Записи ТупицькогоРадіо Свобода

Нині записи розмов Тупицького виділили в окреме кримінальне провадження, у рамках якого Державне бюро розслідувань досліджує дії судді КСУ. Утім, як зауважують журналісти, оголосити підозру буде проблематично через імунітет судді Конституційного Суду.

"Щоб нас притягнути до чогось потрібно що? 12 голосів суддів КС з викликом генпрокурора і з вивченням матеріалів справи. Ось якщо 12 суддів проголосують за здачу судді, тоді він піде кудись в інше місце. Але це треба вже я не знаю, що зробити, щоб 12 суддів проголосували", – так сам Тупицький у розмові пояснює привілеї свого статусу.

Записи Тупицького
Записи ТупицькогоРадіо Свобода

Владислав Дрегер підтвердив факт такої зустрічі. Але подробиці розповідати відмовився, посилаючись на таємницю слідства. У відповіді на запит розслідувачів "Схем" сам Тупицький заперечив зв'язок з іншими учасниками розслідування та заявив, що кілька років тому його допитали в Генеральній прокуратурі, але в якості свідка. І також відмовився розповідати подробиці, пославшись на незавершене досудове розслідування.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що голова КСУ не задекларував землю в Криму, придбану за російськими законами.

Попередній матеріал
"Місію виконав": у столичний музей привезли зі сходу перший броньовик прикордонників
Наступний матеріал
Виступ Марини Порошенко на пленарному засіданні Київради – відео
Loading...