Підсумки першого етапу ЗНО-2016: тенденції та лідери

Київ і Львівщина – попереду за результатами зовнішнього незалежного оцінювання

Київ, Львівська, Дніпропетровська та Харківська області попереду за результатами ЗНО 2016 року. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

"Лідер нашої освітньої системи – він є незмінний протягом майже всього періоди, коли проводиться ЗНО,  – місто Київ. Але Київ є таким "рафінованим", розумієте, бо це столиця, вона притягує все найкраще, але непотрібно забувати, що в нас є й інші освітньо-культурні центри, і вони також є лідерами зовнішнього оцінювання, наприклад наступною іде Львівська область. Вона впевнено посідає друге місце, але з одного предмету має перше місце – з хімії львів’яни йдуть попереду,"– сказав Карандій.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти зазначив, що рейтинг складали з огляду на те, скільки дітей в області отримали 200 балів за результатами бодай одного з предметів. Так, у Києві найвищий бал отримали 65 учнів, у Львівській області – 37, Дніпропетровській та Харківській по 16 дітей. Загалом в Україні 200 балів здобули 258 випускників шкіл, семеро з них – одразу з двох предметів.

"Цього року в силу зміни методології обрахунку результатів, зокрема шкалювання перетворення оцінки 100 в 200, то набрати  максимальну оцінку 200 балів було набагато складніше. Ця складність полягає в тому, що попередніми роками за попередніми методиками найвищий бал 200 можна було отримати не тільки за тестовий бал, а можна було й набрати без одного балу до максимуму, без двох балів, то зрозуміло що і кількість 200-бальників була вищою. Цього року 200 балів було виключно за максимальний тестовий бал. Тому загальна кількість 200-бальників скоротилася, таких учасників тестування, які набрали з усіх предметів, на жаль, цього року немає. Але в нас є семеро наших випускників, які набрали з двох предметів по 200, маю сказати, що з 3-4-го предмету, якщо вони проходили ЗНО, їх бали – 199, 198, 197, 196, – тобто, це наші зірки", – повідомив директор УЦОЯО.

Загалом Вадим Карандій позитивно оцінив проведення ЗНО-2016: "Все пройшло без проблем, це підтверджує, що система є досить є надійною і стійкою, тобто навіть певні негаразди, які можуть траплятися, вона може долати", – заявив він.

Пропонуємо вашій увазі повну версію розмови з директором Українського центру оцінювання якості освіти:

Як повідомляв 5.ua, у серпні було названо 20 найпопулярніших вишів України.

 

Попередній матеріал
Затримання Панова у Криму: бійці АТО ініціюють кампанію його визволення
Наступний матеріал
У нас немає офіційної інформації, що громадянин Янукович знаходиться в РФ – адвокат

Сертифікати ЗНО будуть дійсними впродовж чотирьох років – Гриневич

Гриневич доповіла про перші результати основного ЗНО

Генпрокуратура не назвала нам імен тих, хто втручався в результати ЗНО – Гриневич

У Міносвіти презентували концепцію нової 12-річної школи

Гриневич розповіла, що Міносвіти збирається викинути із програми - інтерв'ю

Міносвіти скасувало квоти у ВНЗ для абітурієнтів із зони АТО