Названо 20 найпопулярніших вишів України

"Львівська політехніка" очолює список вишів за абсолютним збільшенням державного замовлення

Перший заступник міністра освіти України Інна Совсун в ефірі "5 каналу" заявила, що Національний університет "Львівська політехніка" очолює список вишів ТОП-20 за абсолютним збільшенням державного замовлення.

"За результатами ЗНО, деяку вагу, переважно університети ставили 5% конкурсного балу – це атестат, але переважно 95% – це зовнішнє незалежне оцінювання, і відповідно до цього, коли система розподілила абітурієнтів відповідно до обраних ним пріоритетів, відповідно до їх балів, ми побачили, що найбільше доданих місць отримала "Львівська політехніка", на другому місці університет Шевченка (КНУ імені Тараса Шевченка), на третьому місці КНЕУ (Київський національний економічний університет)", – повідомила вона.

За інформацією Міністерства освіти і науки, більше половини рекордсменів – регіональні виші. "Для нас було дуже важливо подивитися, які саме університети, з яких регіонів отримають ці додані місця, тому що було хвилювання, що всі місця забере Київ, а в регіонах нічого не залишиться. Тому коли ми подивилися першу 20-ку, ми побачили, що більше половини цих навчальних закладів – 11 з 20 – це регіональні вищі навчальні заклади. Причому це необов'язково виші Львова, Харкова чи Дніпра, це в тому числі є університети з Луцька, є університети з Кам'янця-Подільського, тобто є університети з невеликих місць, які так само працювало з абітурієнтами цільово і вони отримали результат притоку абітурієнтів і додаткових бюджетних місць з ними", – сказала Інна Совсун.

Повну версію розмови з першим заступником міністра освіти України дивіться тут:

 

Окрім "Львівської політехніки", до першої десятки увійшли такі регіональні виші як ХНУ ім. Каразіна – 231 додаткове місце, ЛНУ ім І.Франка – 210 додаткових місць, Кам'янець-Подільський національний університет ім. Огієнка – 174 додаткових місця, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – 169 додаткових місць.

Закривають ТОП-20 кращих такі регіональні виші, як Луцький національний технічний університет – 122 додаткових місця, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки – 119 додаткових місць, Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Винниченка – 117 додаткових місць, ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького – 116 додаткових місць, Сумський державний університет – 115 додаткових місць, ХНУ радіоелектроніки – 98 додаткових місць.

Як повідомляв раніше 5.ua, МОН планує найближчим часом вилучити з навчальних програм та підручників для молодших класів зайву інформацію, щоб зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку для дітей.

 

Попередній матеріал
Кабмін звітує: земельні ділянки під Києвом отримали понад 3 тис. учасників АТО
Наступний матеріал
Російські тюремники вже три місяці не пускають українських дипломатів до Сенцова і Кольченка

Вступна кампанія-2016: абітурієнти подали понад мільйон заяв

Вступна кампанія-2016: в Одеському ВНЗ допомагають абітурієнтам подавати документи через Інтернет

В окупованому Криму українських студентів зараховують до вишів як іноземців

Доцент "Могилянки" назвав українські виші світового рівня