Телефонний терорист
Телефонний терорист http://1tulatv.ru/

Підміна цифр номера: кіберполіція розповіла про нові "хитрощі" смс-шахраїв

Спеціалісти з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати свої персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2/CVC2 коди або іншу інформацію про себе стороннім особам

Однією "новинок", які використовують нині шахраї, є підміна перших трьох цифр номеру телефону (відповідного коду оператора чи стаціонарних номерів). Про це повідомляє Департамент кіберполіції Нацполіції України.

Зловмисники, використовуючи послугу телекомунікаційних операторів щодо підміни номера (перших трьох цифр коду оператора), під виглядом банківської установи розповсюджують СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Для вирішення питання щодо «розблокування» картки, вони пропонують зателефонувати на вказані у СМС номери телефонів.

Коли власник платіжної картки телефонує за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банківської установи, дізнаються інформацію про номер банківської картки, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані. Під час телефонної розмови вони розповідають, що на номер мобільного телефону клієнта буде надіслано смс, за допомогою якого картку буде розблоковано.

Маючи всю цю інформацію, злодії отримують доступ до банківських рахунків потерпілого, звідки знімають усі заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.

Зазначено, що шахраї переважно використовують номери різних операторів мобільного зв’язку та стаціонарних телефонів.

У поліції зауважили, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовують злочинці, перебуває на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської областей.

Зважаючи на це, спеціалісти з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати свої персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2/CVC2 коди або іншу інформацію про себе стороннім особам. Особливо, не рекомендується надавати цю інформацію, реагуючи на СМС-повідомлення, нібито, надіслані від імені банку.

У разі отримання подібного СМС-повідомлення поліція насамперед рекомендує телефонувати за номером телефону банківської установи, який зазначений безпосередньо на вашій картці, або за номерами, вказаними на офіційних сайтах банківських установ, в яких вас обслуговують.

Поклали край: Прокуратурою Києва затримано поліцейських, які грабували громадян на вокзалі

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
СБУ накрила підпільну майстерню з виробництва зброї
Наступний матеріал
Посол розповіла, за яких умов "американські гравці зацікавляться приватизацією в Україні"
Loading...

В Україні запустили сервіс, який сповіщатиме про кібератаку

Засновник Microsoft зізнався, про яку свою помилку досі шкодує

Китай розширив інтернет-цензуру, заблокувавши WhatsApp

Важлива послуга у 2 кліки: українці зможуть замовити онлайн довідку про несудимість

"Ощадбанк" отримав право власності на будівлю банку Курченка

Учені представили 3D-реконструкції облич людей на основі одного знімка