Жемчугов повернувся 5.ua

Звільнений з полону бойовиків Жемчугов прилетів з лікування у Кельні

Близько 2 місяців тривав перший етап лікування, а вже у лютому Жемчугов знову вирушить до Кельна

У середу, 14 листопада, Володимир Жемчугов прилетів із Німеччини після першого етапу лікування. Літак із ним приземлився в аеропорту "Бориспіль", передає "5 канал".

Як відомо, Жемчугова визволили з полону бойовиків у вересні цьогоріч з ампутованими кінцівками та втраченим зором. 

Наразі перший етап відновлення позаду. Він тривав близько 2 місяців. За цей час Жемчугов переніс п'ять операцій – зокрема, на органах зору, слуху, у ділянці живота. З ним працювали і ортопеди, які два тижні тому встановили чоловікові протези.

Сам Жемчугов каже, що почувається значно краще, навіть здійснював нетривалі прогулянки по Кельну, де проходить лікування, однак попереду в нього ще тривале лікування.

"Найтяжча операція була на животі. Зараз я відновлююсь. Прооперували також ліве око, зробили трансплантацію рогівки від німецького донора. Зараз лікарі шукають мені донора для пересадки рогівки на праве око, але це також тривалий процес. Знімати шви будуть за рік", - каже Жемчугов.

"Учора Володимир навіть тримав ручку в руці та сам підписував документ, намагався трохи з комп'ютером працювати. Позитив є", - переконує дружина Олена.

Попереду на Жемчугова чекає реабілітація і вже у Києві він намагатиметься опанувати нові протези. Потому в лютому чоловік знову вирушить до Німеччини, де робитиме щонайменше ще одну операцію для відновлення зору.

За словами Жемчугова, під час перебування в Україні він планує підготувати матеріали для позову у Міжнародний суд з прав людини та зустрітися з Іриною Геращенко для того, аби спілкуватися щодо звільнення українських заручників.

Нагадаємо, українців Жемчугова та Супруна звільнили з полону бойовиків 17 вересня цьогоріч.

Як повідомляв 5.ua, 10 жовтня на сесії ПАРЄ у Стразбурзі до української делегації долучилися нещодавно звільнені з полону Володимир Жемчугов і Геннадій Афанасьєв. Вони виступили з яскравою промовою як ті, що пережили полон і знають ціну незалежності, і готові, попри важкі хвороби, боротися за Україну. 

Попередній матеріал
ОБСЄ погодилася на термінову відеоконференцію щодо звільнення заручників – Геращенко
Наступний матеріал
Центр протидії корупції: Вручення підозри Охендовському - це сигнал для політиків і їхнього "обслуговуючого персоналу"

Жемчугова, який пережив полон бойовиків, доставили на лікування до Німеччини

До української делегації у ПАРЄ приєдналися Жемчугов і Афанасьєв

Герой України, який отримав значні пошкодження мозку в АТО, вирушив на лікування до США

Шестеро українських армійців вилетіли на лікування до Німеччини