5 канал

Герой України, який отримав значні пошкодження мозку в АТО, вирушив на лікування до США

Попри поранення голови, Олександр Петраківський продовжив керувати боєм і не залишив розвідгрупу на самоті

Спецпризначенця Олександра Петраківського, пораненого маже два роки тому під Щастям, знову повезли на лікування за кордон. Цього разу до Сполучених Штатів, передає "5 канал".

Офіцера 8 полку спецпризначення Олександра Петраківського поранили у липні 2014 року, під Щастям на Луганщині. Його розвідгрупа прикривала пересування основної колони. У ході бою Олександр Петраківський віддав підлеглому свій кевларовий шолом чим врятував йому життя. Однак сам отримав важке поранення в голову. Незважаючи на поранення продовжував керувати діями групи, виносив поранених у безпечне місце, що дозволило забезпечити передислокацію колони і виконувати бойове завдання.

За вчинок отримав Зірку Героя. Деякий час Петраківський перебував у комі. Після введення наркозу в нього зупинилося серце. Через це відмерли деякі клітини мозку.

Півтора року бійця лікували в Польщі, де він прийшов до тями. В Україні ж поки немає спеціалізованого центру для нейрореабілітації, тож після лікування у Польщі його здоров’ям опікуватимуться американські лікарі.

Як повідомив батько пораненого в ході проведення АТО Героя України, вони з матір'ю налаштовані оптимістично, і покладають великі надії на лікування закордоном та іноземних лікарів.

"Настрій, як то кажуть, у душі – бойовий. Зараз надіємося на Бога і на золоті руки американських фахівців. Ми сподіваємося, що сина все ж таки поставлять на ноги", – каже батько героя Петро Петраківський.

"Переважає все таки сподівання на позитивний результат, і що ми повернемося в Україну, і син у нас буде на своїх ногах", – додає мати Тетяна.

"Дякувати Богу, ми відправляємо Олександра в Америку, в Х'юстон, і це тільки початок. Боротьба ще триває. Ми готові далі підтримувати Олександра", – каже волонтерка Ольга Чуйко. 

5 канал

Як повідомлялося, у липні з лікування у США повернувся прикордонник, який пережив зіткнення з ворожим танком.

Попередній матеріал
Парубій назвав можливу дату прийняття Дербюджету-2017 у ВР
Наступний матеріал
Суд у справі про теракт у Харкові: обвинуваченим продовжили арешт на 2 місяці
Loading...

До Вінниці на лікування доправили сімох бійців, трьох – вже прооперували

Жемчугова, який пережив полон бойовиків, доставили на лікування до Німеччини

Волонтери збирають кошти на унікальне біотехнологічне лікування поранених бійців АТО

З лікування у США повернувся прикордонник, який пережив зіткнення з ворожим танком