Епіфаній
Епіфаній 5 канал

Перша річниця інтронізації Митрополита Епіфанія: яким був цей рік для ПЦУ

Читайте по-русски
За рік – шість сотень парафій, підпорядкованих Московському патріархату, перейшли до ПЦУ

Перша річниця інтронізації першого Предстоятеля Православної церкви України. І сьогодні ж Митрополит Епіфаній святкує свій 41 день народження. У Софійському соборі нині з ним співслужили представники Вселенського та Олександрійського патріархатів і Елладської церкви, які вже визнали помісну православну церкву.

Тисячолітній осідок Київських митрополитів – Софійський Собор – став знаковим місцем для Православної церкви України. Саме тут 15 грудня 18-го року відбувся Об'єднавчий собор, саме сюди торік на Різдво привезли з Константинополя Томос, і саме тут 3 лютого Митрополит Епіфаній очолив ПЦУ.

На престол Митрополит Епіфаній зійшов у день свого сорокаріччя. Тож тепер перший предстоятель помісної Автокефальної української церкви одночасно святкує дві дати. Спільною молитвою Блаженнійшого вітають ієрархи Вселенського та Олександрійського патріархатів, а також Елладської церкви. Це ті, хто визнав 15-ю за ліком, наймолодшу, але історично – одну з найдавніших православних церков.

У стінах Софії Київської увічнити всіх на одному кадрі – неможливо, тому кількадесят єпископів та священників ПЦУ та гості з-за кордону фотографуються з Митрополитом на подвір'ї.

А потім – уже дають оцінку діям предстоятеля. Найприскіпливіший критик – митрополит Макарій, який до об'єднання в ПЦУ очолював Українську автокефальну православну церкву – радіє, бо вдалося найважливіше – зберегти єдність.

"На дванадцять балів. Це за дванадцятибальною системою. Так, так. Поступки, керування – все прекрасно! Ті виклики, що були, то їх не стало трошки. На 20% ще є ті виклики, а на 80 – вже не стало їх", – каже митрополит Львівський ПЦУ Макарій.

А от один із двох єпископів, які вийшли з Московського патріархату, щоби створити ПЦУ – сподівається, наступного року на таких урочистостях іноземних посланців буде більше.

Епіфаній
Епіфаній5 канал

"Ми сподіваємося на те, що московська рука стане трошки коротшою, і ті церкви, які уже хотіли і хочуть нас визнати, не будуть слухатися тих недобрих слів і посилів, які йдуть зі сторони країни-агресора", – переконаний митрополит ПЦУ Олександр Драбинко.

Про тиск говорить і чернець Митрофан, який 14 років жив у монастирі на Афоні, а нещодавно повернувся в Україну.

"Декілька монастирів – признали, а декілька – ще не признали. Я не хочу називати їх ворогами, тому що ми всі – браття во Христі, надіємося лише на волю Божу, що це все буде мирним шляхом, з любов'ю, радістю, ласкою це все рішиться", – сказав чернець Митрофан.

Про виклики – ззовні та всередині церкви – говорить і її чільник. Зокрема про те, як на противагу владиці Макарію Почесний Патріарх ПЦУ Філарет заявляє, що хоче відновити Київський патріархат.

"Православна церква України – це і є Київський патріархат і Українська автокефальна церква, і ці назви зараз збережено в статуті Київської митрополії. Це рішення було прийнято на архиєрейському соборі, і вже пройдена відповідна реєстрація", – наголосив Предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

Епіфаній
Епіфаній5 канал

Дистанційно – в інтернеті – з першою річницею привітав Блаженнійшого і Почесний Патріарх Філарет, який побажав мудрості в тяжкому та відповідальному служінні. Але підписався як чільник Київського патріархату. Та вороття в минуле і жодних причин для розколу – немає, наголошує Митрополит Епіфаній. Із колишнім наставником – особисто не спілкується, але ПЦУ створила всі умови, щоби віддячити йому за 25-річну працю на благо автокефалії.

"Почесний Патріарх Філарет перебуває в самоізоляції. Він є ієрархом Православної України, ми йому створили всі необхідні умови для подальшого його існування як ієрарха. Він має можливість звершувати богослужіння, він має можливість приймати людей, має свою резиденцію", – наголосив Епіфаній.

Найбільшою проблемою Митрополит Епіфаній називає дії Російської православної церкви. За рік – шість сотень парафій, підпорядкованих Московському патріархату, перейшли до ПЦУ. Кожне рішення такої громади – нині оскаржують у суді. А Митрополит нагадує – УПЦ МП має змінити назву.

Українська православна церква Московського патріархату повинна, згідно з законом, перереєструватися в Російську православну церкву. І це не дивно. Якщо ви бажаєте мати своїм центром релігійним – Москву, то чому не називаєте речі своїми іменами.

Одразу після спілкування з журналістами – Митрополит Епіфаній повертається до Михайлівського собору – приймати вітання. Його помічники за ним ледь встигають.

Леся Головата, Василь Дендін та Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
У Чорноморському порту сталася НП: працівники взялися за ліквідацію наслідків, нікому не сказавши
Наступний матеріал
Гроші за повітря: скандал з платіжками за газ набирає обертів на Вінниччині
Loading...

"Під мудрим керівництвом Епіфанія церква зміцнилася і стала на ноги" – Порошенко

У Софійському соборі відзначають першу річницю інтронізації Предстоятеля ПЦУ – подробиці

Перша річниця інтронізації: пресконференція Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія – завершено

"Дуже позитивні меседжі посилає українцям": яким пам'ятають Епіфанія до ПЦУ його односельчани – сюжет

Епіфаній провів панахиду за полеглими в ДАП воїнами

Предстоятель ПЦУ розказав, чи спілкується із Зеленським