ДАП
ДАП 5 канал

Епіфаній провів панахиду за полеглими в ДАП воїнами

Читайте по-русски
Бої за Донецький аеропорт тривали від вересня 2014 року

Україна продовжує боротьбу та вшановує своїх новітніх героїв. Панахида за кіборгами, загиблими під час боїв за Донецький аеропорт, відбулася в Михайлівському Золотоверхому. На спільну молитву зібралися побратими, родичі, небайдужі громадяни.

Очолив службу Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній.

"Дорогі панове офіцери, шановні друзі, сьогодні ми у своїх молитвах згадуємо наших славних новітніх героїв, "кіборгів", які віддавали свої життя в Донецькому аеропорту. Віддали свої життя за цілісність і незалежність Української держави", – сказав Епіфаній.

Надія Попович тримає в руках фотографію сина Дениса. Він загинув в бою під Донецьким аеропортом 22 січня.

"І коли ворог пішов у наступ далі вже на нашу країну, саме цей пост зупинив його. Зупинив мій син. Він загинув у цьому бою. Він вийшов проти танків у відкритий простір, не ховаючись. Така ситуація склалася. Їх оточили, і комусь треба було вийти і відстрілятися. І це зробив він", – розповідає мати "кіборга" Надія Попович.

Денису Поповичу та його побратимам, що воювали на позиції "Зеніт", присвячений фільм із серії "Позивний Зеніт".

Денису Поповичу було 35 років. Батьки, дружина та два сини з гордістю згадують про нього. Але ця гордість завжди поєднується зі смутком, розповідає мама кіборга.

ДАП
ДАП5 канал

"Дав час хлопцям розвернути зенітки. А його розстріляли впритул, в обличчя. От такі російські брати. Ось так він був одягнений. Ця каска в мене вдома є. Мені її привезли з фронту", – згадує мати "кіборга" Дениса.

Хоч як було б важко, треба продовжувати боротьбу, переконаний ветеран російсько-української війни Ігор Гордійчук. Адже наслідки капітуляції будуть трагічними.

"Хоч як би боляче було, це єдина правильна дорога. Інші всі дороги гірші й важчі, і наслідки будуть ще трагічніші. Тому вони загинули недаремно. Вони загинули за Україну. За майбутнє України. Є інший варіант – здатись, капітулювати. Багато хто пропонує зараз у чинній владі капітулювати, але вони не розуміють, що тоді ми втратимо все", – переконаний ветеран російсько-української війни Ігор Гордійчук.

ДАП
ДАП5 канал

Бої за Донецький аеропорт тривали від вересня 2014 року. 20 січня 2015 бойовики підірвали перекриття в новому терміналі. Тоді Україна втратила 49 захисників, але решта бійців трималися ще два дні.

Ірина Шевченко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Група Продовженого Дна #397: Один за всіх і зробимо їх разом! – в гостях Юрій Гудименко
Наступний матеріал
У Дніпрі стався вибух у квартирі – двоє постраждали
Loading...

День пам’яті захисників ДАП: у Києві презентували книгу-мартиролог "кіборгів"

Легендарні та незламні: "кіборги" 242 дні тримали оборону ДАПу – як все починалося і закінчилось

"Не забудемо ворогам і не пробачимо ніколи": Порошенко вшанував пам'ять захисників Донецького аеропорту

"Легендарне місце": українські армійці контролюють більшу частину злітної смуги ДАПу – репортаж

Біля Донецького аеропорту окупанти часто гатять зі 120-х мінометів і САУ – репортаж

Літають "Фаготи" і міномети: як минає "перемир'я" біля зруйнованого ДАП