Поблизу Донецького летовища активізувались ворожі снайпери. Здійснюють до десятка пострілів мало не щодня, так намагаються настрашити піхотинців. Нині армійці контролюють більшу частину злітної смуги. Це перешкоджає російсько-окупаційним військам вільно підвозити боєприпаси. А піхотинцям не лише вдається стримувати ворога, а й покращувати тактичне положення своїх вогневих точок. Репортаж із передової Євгенії Китаївої.
Журналісти "5-го" перебувають під злітною смугою Донецького летовища, яку нині контролюють українські армійці, і це унеможливлює постачання боєприпасів ворогу та висування диверсійних груп противника. Вони – перша знімальна група, яка потрапила на ці спостережні пости армійців.
"Ми взяли під контроль злітну смугу. До цього моменту, поки ми не виставили свої спостережні пости, противник мав можливість підходити в притул до наших позицій і вести обстріли. На даний час противник не має можливості пересуватися по злітній смузі. Він не має можливості скритно підійти до наших позицій", – розповідає військовослужбовець "Морпіх".
А саме постійні атаки ворожих диверсантів найбільше дошкуляли армійцям.
"Противнику довелося трохи подвинутися, покинути деякі свої позиції. Із-за того, що відстань, противник чуть-чуть відкинутий, він не має можливості для маневру на передньому краю, розпочалися снайперські обстріли і вони проходять щоденно", – пояснює боєць.
Стрільці російсько-окупаційних військ атакують піхотинців снайперським вогнем, інколи випускаючи до десятка куль по українських укріпленнях.
"Пристрілювався. Декілька раз залітало в бліндаж. Він бачив бійницю, і він цілився сюди. Тут у нас спостережний пункт і тому він, скоріш за все, хотів зняти людей, які тут", – вважає армієць Олександр.
Кілька днів тому ворожий стрілець потрапив у камеру спостереження неподалік українських позицій.
"Два точних попадання по камері і три було попадання по бліндажу", – каже військовий.
Відчувати себе в безпеці тут можна хіба що в укритті, кажуть бійці. Для снайпера з сучасним озброєнням відстань невелика, тому військові пересуваються між позиціями з особливою обережністю і тільки в окопах.
"Може, вони просто позначають, що вони тут є, наганяючи цим страх на військовослужбовців", – міркує "Морпіх".
"До всього з часом звикаєш. Страх, ну, це війна, страх є завжди. Просто тут відсуває його на другий план, робота є робота", – переконує вояка Данило.
Руїни ДАПу тут зовсім поруч. За ясної погоди їх видно неозброєним оком.
"Групи їх і бойові зберігання, стоять там. Зрозуміло, що російські війська стоять там, зрозуміло, що відбуваються ротації час від часу. Хтось поводиться більш агресивніше, хтось більш спокійно. Але я хочу сказати, що провокації постійні", – запевняє армієць "Льоха".
Для піхотинців донецький аеропорт – свідчення героїзму армійців. І якби не було важко тримати оборону на цій ділянці фронту, переконують, вони втримають ворога.
"Легендарне місце в нашій війні, і ти думаєш, якщо там пацани стояли, пацани гинули, значить і ми повинні, значить, ми все робимо правильно. Ну, і звичайно, віра в те, що там одного разу, все таки, буде і український прапор, і над Донецьком, і над аеропортом. І аеропорт знову буде міжнародні рейси приймати", – наголошує Данило.
Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області "5 канал"
Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого







