Позиції ЗСУ на Луганщині
Позиції ЗСУ на Луганщині 5 канал

На Луганщині окупанти обстрілами намагаються зірвати армійцям ЗСУ роботи з укріплення позицій – репортаж

Читайте по-русски
Вже традиційно ворог ховається за спинами мирних мешканців

Окупанти провокують українських захисників неподалік Новотошківського на Луганщині. Ранком намагалися викликати вогонь у відповідь. Репортаж з цієї ділянки фронту кореспондента "5 каналу" Вікторії Ковальової.

Знімальну групу "5 каналу" поблизу Новотошківського зустрічає Вадим. Це перша ротація лейтенанта на передовій. Молодий командир застерігає бути обережними.

Армієць розказує: "Ми прямуємо на позиції, де до противника майже 700 метрів. Противник агресивний. Зараз поки тихо, я вам все покажу-розкажу. За сигналами управління будемо діяти за моєю командою. Ходімо".

До передових спостережних постів – кілька сотень метрів. Окупанти змушують зробити зупинку на шляху. Розпочинають обстріл.

Вадим пояснює, окупанти навмисне відкрили вогонь, щоб зірвати армійцям роботи з укріплення позицій: "По нас противник відкрив вогонь із АГСа 17-ого. Вони нас самі провокують. Люди зараз займаються, облаштовують позиції, побутом займаються. Не дають людям працювати".

Поки триває обстріл, ми змушені ховатися в укритті. Армійці кажуть, що рух далі поки не є безпечним, тому чекаємо. За чверть години ворожа зброя затихла. Вже на позиціях армійці показують село, звідки стріляли окупанти. Цілили просто з будинків крайньої вулиці, де місцеві вже кілька років не живуть.

"Противник, звісно, він їх не вважає за людей. За когось. Якщо йому потрібно зайняти позиції, жителів села виганяють", – розповідає про тактику ворога армієць Сергій.

"В тих хатах точно живе противник. Кожного дня хати опалюються. З димарів дим іде, чути від хат дальше бліндажі нариті. Також через труби дим іде. Наблюдаємо за ними", – говорить командир. 

Ховаючись за спинами мирних мешканців, окупанти відкривають вогонь майже щоночі, попри режим припинення вогню.

"Озброєння стрілкове. Таке ж само, як і у нас. Хоча їм додаються в підтримку і міномети. Працювали по нам 80-ті і 120-ті", – говорить Сергій.

Армійці кажуть, відповідають вогнем лише у критичних випадках, коли противник нахабніє.

"Коли ми відкриваємо вогонь у відповідь, то вони заспокоюються, і є якісь година-дві тишини", – розповідає Вадим.

За таких умов військових підтримують думки про рідних і близьких. Вадим згадує дружину, з якою нещодавно побрався, Сергій – сина, який уже 6 років чекає, коли закінчиться війна і батько повернеться додому.

Сергій через відео звертається до сина: "Синку! Дуже тебе люблю! Дуже за тобою сумую! Тато це робить заради тебе теж, щоб у тебе були можливості в мирному житті спокійно і не помічаючи те, що відбувається тут, жити і рости. Бажаю тобі всього найкращого і мирного неба над головою".

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, "5 канал"

Попередній матеріал
Жахлива ДТП з п'яними підлітками на Київщині: як сталася аварія та скільки загрожує неповнолітньому водію
Наступний матеріал
"Лідер, визнаний світом": що відомо про гелікоптери Airbus, які отримала ДПСУ
Loading...