Богдан
Богдан 5 канал

Пасажир поїзда, яким напередодні евакуювали українців, розповів про провали в комунікації та як їх не випускали

Читайте по-русски
За словами Богдана, у вагонах не було людей з температурою 40 градусів, як напередодні повідомляли у ЗМІ

Хлопець, який учора, 23 березня, приїхав у Київ поїздом "чотирьох столиць", який довго тримали на вокзалі, розповів "5 каналу", як з ними комунікували ті, хто був відповідальний за їхню евакуацію, та що відбувалося у вагонах.

12 березня Богдан з подругою вилетіли в Таллінн, в Україну планували повертатися поїздом чи автобусом. Через пару днів, коли їхали в Ригу, українська влада повідомила про повне закриття кордонів через 48 годин.

Богдан зазначає, що після прибуття вони не могли ніяк зв'язатися з посольством, бо були вихідні дні.

Добратися літаком не мали можливості, бо в аеропорту вже не було квитків. "Попри те, що квитки МАУ коштували від 200 євро і вище, в останні дні можна було знайти від 1 тис. доларів, тому ми їх не взяли, бо не мали таких коштів", – поділився хлопець.

За його словами, кожного дня вони скидали свою паспортну інформацію в посольство, намагалися зв'язатися з усіма відповідальними за евакуацію людьми.

"На жаль, комунікація дуже кульгала, на наші повідомлення ніяк не реагували і на повідомлення "Якщо ви отримали наші дані – будь ласка, відреагуйте" теж", – пригадує Богдан.

Згодом, каже, дізналися, що можна взяти квитки на потяг "чотирьох столиць" і ледь встигли, бо в момент, коли бронювали – там залишалося 13 місць. "І ми цілком могли не добратися сюди, бо ми б не встигли купити квитки", – зазначає хлопець.

За словами Богдана, ввечері, 21 березня, вони виїхали з Риги. "Дуже скоро поїзд зупинився, бо чоловік у сусідньому купе мав проблеми зі здоров'ям – чи то інфаркт, чи то інсульт. Потім ще підсіли пасажири в Литві. Ні в кого температуру не перевіряли, ніяких заходів для перевірки ймовірних хворих не було", – пригадує хлопець.

Утім, коли приїхали в Київ – довго дуже сиділи і чекали, поки повідомлять якусь інформацію, розповів Богдан.

"Вони перевіряли температуру, дуже довго тримали нас там, заходили, виходили – три людини, п'ять людей у білих халатах. В результаті вони забрали декількох людей на буцімто тест для того, щоб ще через годину нас випустити. Температуру перевіряли в усіх вагонах, ми чули, як вони по раціях одне одному передають інформацію. Не було людей, у яких була б температура 40. Було тільки декілька, в яких було дещо вище 37 градусів. Власне, їх і забрали на перевірку, нічого не виявили і потім відпустили", – пригадує хлопець.

І додав: "Рівень організації, звичайно, абсолютно жахливий, і особисто я дуже засмучений на всіх етапах повернення з іншої країни".

Попередній матеріал
Як приборкують коронавірус в Австрії, Чехії та Греції – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Безстроковий пікет Ярини Чорногуз під Офісом президента триває вже два тижні – відео
Loading...

Жодних обмежень: евакуйовані українці показали, як дотримуються карантину у "Борисполі"

Понад 1000 українців просять Зеленського допомогти повернутися з Балі

"Коронавірус – проблема літніх людей": евакуйований з Польщі українець заявив, що не збирається самоізолюватися

"Так усе бездушно": як Україна своїх повертала та скільки коштують "пільгові" квитки

В Україну з Єгипту повернулися всі українці, які перебували на карантині в готелях

В Україну із-за кордону повернуть ще 10 тисяч громадян – Криклій