Пам`ять Романа Шухевича вшанували на Львівщині (репортаж)

  60 років тому 5 березня 1950 року головнокомандувач УПА загинув поблизу Львова у селі Білогорща. Біля пам`ятника Шухевичу відбулося віче та покладання квітів. У селі й досі живуть люди, які пам`ятають останній бій генерал-хорунжого.

  Пану Миколі у 1950 році було 12. Тоді, каже, їхня хата була по-сусідству із будинком, де переховувався та загинув Роман Шухевич. Того дня село Білогорща оточили військові. У родині пана Миколи мліли від страху - думали їх виселятимуть до Сибіру. Лише згодом з`ясувалося, НКВДисти полювали на головнокомандувача УПА.

  Юрій Шухевич – син легендарного головнокомандувача про загибель батька  дізнався за кілька днів. Молодого чоловіка із в`язниці привезли для упізнання тіла.

  Історик Микола Посівнич, 10 років досліджує життя Романа Шухевича, він каже, постать генерал-хорунжого заслуговує поваги та пам`яті. Адже очолювати 100 тисячну повстанську армію зміг би не кожен.

  Обеліски та пам`ятники Романові Шухевичу встановили у багатьох містах. Його визнали Героєм України. А от місце, де поховали головнокомандувача УПА й досі не відоме.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві вшанували пам`ять Романа Шухевича
  Наступний матеріал
  Харків`янин виграв суд у Кабміну (репортаж)
  Теги: