Харків`янин виграв суд у Кабміну (репортаж)

  Харків`янин Віталій Матюшенко виграв суд у Кабінету Міністрів. Батько тяжкохворої дівчинки домагався права на виділення візка з електроприводом. Українське законодавство забороняє надавати електровізки хворим дітям до 14 років. Тож проблему з пересуванням дітей кожна родина вирішувала самотужки.

  У першокласниці Юлі Матюшенко спінальна м`язова атрофія. Дівчинка не може стояти й ходити. Такий самий діагноз у дев`ятирічного Данила Куця. Шкільну програму хлопчина опановує вдома. Кімнатами його возить мама. 

  Ногами для таких дітей може стати візок з електричним приводом. Батько Юлі Матюшенко каже: за кордоном навіть трирічні діти-спинальники керують самохідними кріслами за допомогою джойстиків. А от харківський відділ соцзахисту Матюшенкам у виділенні візка відмовив.

  Пан Віталій іронізує: дитячий інвалідний візок у нас прирівняли до тролейбуса.

  Матюшенко подав на державу до суду і виграв процес. Тепер його семирічна дОнька керуватиме електровізком. Це прецедент для вітчизняного законодавства. Утім, чиновники попереджають: радіти батькам передчасно.

  Якщо юристи Кабміну не подадуть апеляції, гальмівну норму із законодавства вилучать. Тоді майже сотня укрїанських дітей до 14 років з діагнозом "Спинальна м`язова атрофія" зможуть керувати самохідним візком.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  Пам`ять Романа Шухевича вшанували на Львівщині (репортаж)
  Наступний матеріал
  Автобус зіткнувся з автомобілем у США - 6 загиблих
  Теги: