Цілодобовий домашній арешт для політтехнолога та блогера Володимира Петрова та два місяці за ґратами або внесення застави 3 млн 43 тисячі гривень для блогера Олександра Барабошка – такі запобіжні заходи обрав Печерський райсуд столиці. Засідання тривали за зачиненими дверима. За подіями в суді спостерігала кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.
Політтехнолог Петров після оголошення вироку поїхав додому – у місто Буча. Обвинувачений сказав, що все одно продовжуватиме свою роботу, адже йому не заборонили користуватися інтернетом, проте заборонили спілкуватися зі свідками.
"Я не можу розкривати якісь подробиці і щось говорити, але давайте звернемо увагу на проект закону про наклеп і просто уважно подивіться на те, що відбувається в цій історії: інформація, не інформація, поширення інформації, в принципі, робота журналістів, і подумайте, що буде через місяць, через півроку, через рік", – заявив обвинувачений Петров.
Блогера Барабошка суд заарештував строком на два місяці – до 29 січня 2019 року. Барабошко свою провину заперечує.
"Думаю, це досить показова справа, якою намагаються налякати всіх, хто займається суспільно-політичною діяльністю, і на одному прикладі показати, що зайвого проти працівників правоохоронних органів політичних структур блогерам краще нічого не казати", – сказав блогер на суді.
Прокурори, своєю чергою, кажуть, що потрібно вивчити мотиви рішення суду.
"Дочекаємося повного тексту, вивчимо мотиви, якими керувався суд при ухваленні рішення, і тоді подумаємо про можливе подання апеляції", – заявив прокурор Андрій Філюк.
Кримінальне провадження розпочали за чотирма статтями:
- порушення недоторканності приватного життя
- порушення таємниці спілкування
- втручання в діяльність працівника правоохоронних органів
- завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину і створення штучних доказів.
Зазначається, що Петров і Барабошко не єдині фігуранти справи, однак особи третього затриманого не розкривають.
Нагадаємо:
- 7 листопада студентка КПІ Наталія Бурейко опублікувала на своїй сторінці у Facebook повідомлення, що керівник Департаменту захисту економіки Олександр Варченко нібито домагався її;
- В Нацполіції 8 листопада заявили, що правоохоронці розпочали перевірку щодо звинувачень Ворченка в домаганнях до студентки;
- Проте того самого дня Бурейко видалила зі сторінки свої звинувачення. При цьому попрохала журналістів припинити непокоїти її та родину Варченка, і додала, що "подальших коментарів не буде";
- Слід зазначити, що посадовець є чоловіком першого заступника директора Державного бюро розслідувань Ольги Варченко. Сам Олександр Варченко відкинув звинувачення студентки.