Опитування: у випадку референдуму українці підтримали б вступ до НАТО

Ситуація у ставленні українців до НАТО як гаранта національної безпеки України на сьогодні радикально змінилася. І якби відбувся референдум – він міг би бути виграний

Про це повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час прес-конференції "Саміт НАТО: перспективи України" 6 липня, де експерти обговорили нові дані громадської думки щодо вступу України до Альянс. Про це йдеться на сайті фонду.

"Дуже важко було претендувати на членство в НАТО навіть за "помаранчевої" влади – у нас було 18% підтримки НАТО. І в 2012 році навіть у західному регіоні думки ділилися приблизно порівну за членство і проти членства в НАТО. Не кажучи вже про такі регіони, як східний чи Донбас, де підтримка НАТО взагалі була приблизно 1%. Зараз ситуація радикально змінилася", – сказала Бекешкіна.

За даними проведеного опитування: 78% – за, 17% – проти, явка – 58%. Явка була б високою на травень 2016 року не тільки на заході (82%) і в центрі (58%), які є найбільш орієнтованими на підтримку НАТО, але і на Донбасі – 56%. В усіх макрорегіонах, окрім Донбасу, референдум був би виграний. На Донбасі було би 48% на 47% серед учасників голосування.

Нагадаємо, саміт НАТО у Варшаві розпочнеться завтра, 8 липня, і триватиме до суботи, 9 липня.

Попередній матеріал
НАТО надасть Україні всеохоплюючий пакет допомоги – Столтенберг
Наступний матеріал
Суд над беркутівцями: Слідчі надали відео та фотодокази з гільзами

Політтехнолог розповів про нові проекти співпраці України з НАТО

Порошенко очікує від саміту у Варшаві нових проектів співпраці з НАТО

Порошенко: У рамках саміту НАТО відбудеться зустріч G5-Україна

Завтра у Польщі стартує саміт НАТО