Тарас Кремінь
Тарас Кремінь 5 канал / Час. Підсумки тижня

Омбудсман розповів про штрафи за порушення мовного законодавства

  Читайте по-русски
  Кремінь наголосив, що величезна кількість установ і закладів, які надають послуги, вже давно перейшли на обслуговування державною мовою

  Штрафи за порушення мовного законодавства не стільки завдаватимуть матеріальних збитків бізнесу, скільки впливатимуть на його репутацію. Таку думку висловив сам уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у фейсбуці.

  "Секретаріат уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки – по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками", – написав Кремінь.

  Він зазначив, що головним завданням все ж таки є не накладання штрафів, а максимальна допомога сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз'яснювальну роботу.

  Кремінь наголосив, що величезна кількість установ і закладів, які надають послуги, вже давно перейшли на обслуговування державною мовою.

  "І за це я хотів би окремо висловити подяку тим компаніям, соціально відповідальному бізнесу, який не тільки підтримує чинне законодавство України, але й створює всі необхідні умови для популяризації української мови, підвищення рівня володіння нею своїми працівниками", – зазначив він.

  Нагадаємо, мовний закон Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Документ, серед іншого, передбачав запровадження посади Уповноваженого із захисту державної мови. Документ зобов'язав володіти державною мовою, окрім президента, голови ВР та уряду в повному складі – й чиновників усіх рангів. А за наступних 5 років – на 90% українізувати телеканали. 

  Попередній матеріал
  Пропрацював менше місяця: чільник митниці Рябікін написав заяву про звільнення – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Ревізія аптечки: яких застарілих і неефективних препаратів варто позбутися
  Loading...

  Представника омбудсмена Лисянського звільнили через бійку в готелі

  Бив напівлежачого ногою: представник омбудсмана влаштував бійку з охоронцем ресторану – реакція Денісової

  Персональні дані майже 7 тисяч українських військових злили в мережу

  "Кам’яні мішки": в СІЗО Кропивницького в’язнів утримують у нелюдських умовах – омбудсман

  Мовний омбудсмен пропонує запровадити безкоштовні курси з вивчення української мови

  Новопризначений мовний омбудсмен розповів про свої першочергові завдання