Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва заявила, що з боку Офісу президента йде тиск на видання. Про це пише Інститут масової інформації.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Вони блокують розміщення реклами різними нашими партнерами та блокують участь представників влади в наших івентах. Тобто ОП обдзвонює потенційних рекламодавців і просить не розміщувати рекламу в "Українській правді" та не приходити на наші заходи", – повідомила редакторка.
Мусаєва також згадала про один із останніх заходів, організованих газетою, присвячений експорту, коли від участі відмовилися чотири учасники.
"Це було дуже відчутно для нас. Я вважаю, що це вияв економічного тиску на редакцію. Також мені відомо, що власнику "Української правди" надходили пропозиції щодо продажу видання. Він відмовився, і я вважаю це тиском на редакцію", – наголосила редакторка.
Читайте також: Справа Червінського: суд зобов'язав розслідувати заяву судді з Кропивницького щодо тиску на неї.
Вона також назвала мобілізацію основним викликом для "УП" у 2024 році.
"Це те, що важко вирішувати, адже журналістів не вважають критично важливими для економіки, не надають економічного бронювання, немає механізму захисту журналістів. Водночас я погоджуюся з Оксаною Романюк (директорка Інституту масової інформації), яка каже, що інформаційний вимір цієї війни є дуже важливим. Якщо говорити про всі редакції онлайн-медіа, то йдеться про бронювання 100 людей. Разом із тим велика кількість співробітників долучилася добровільно до Сил оборони", – прокоментувала вона.
Водночас Мусаєва розповіла про інновації, які впровадила редакція "УП" протягом останнього року.
"Ну, звичайно, штучний інтелект. Це зрозуміло. Причому в різних напрямах. Напевно, виділили б саме його на 100%. Ми використовуємо штучний інтелект для розшифрування, написання запитів, перекладу, озвучення, роботи з відео, а також у створенні пісень та саундтреків", – поділилася редакторка.
Севгіль Мусаєва зізналася, що видання постало перед проблемою кадрової кризи. За її словами, частина команди пішла воювати добровольцями або була мобілізована.
"А інші, будьмо чесними, вигоріли, зокрема через висвітлення воєнних злочинів та роботу на фронті", – наголосила вона.
Дивіться також: