Зґвалтування
Зґвалтування ru.corruption.com

"Одних слів потерпілої замало": Анна Маляр про зміни до Кримінального кодексу щодо зґвалтування

Підозрюваний користується принципом презумпції невинуватості, тобто від початку і для судді, і для слідчого є невинуватим

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр пояснила, як довести факт зґвалтування і розтлумачила, що передбачають зміни до Кримінального кодексу щодо обов'язкової обопільної згоди на секс (набули чинності 11 січня 2019 року – ред.).

"Одних слів потерпілої особи – чоловік це чи жінка – замало. Для того, щоб людина була визнана винуватою, потрібні докази. Докази шукатимуть у сфері незгоди – треба довести, що людина активно не хотіла, активно чинила опір. На жертві мусять залишитися якісь сліди опору", – розповідає Маляр. 

Утім, юрист наголошує:

"Та людина, яка звернулася до поліції, вона і має доводити (факт зґвалтування – ред.). Той, кого підозрюють, користується принципом презумпції невинуватості, тобто він від початку і для судді, і для слідчого є невинуватим, і його провину доводить та сторона, яка звернулася.

Слідчі з прокурорами шукають ці докази (винуватості або невинуватості особи). Якщо цих доказів не буде знайдено, окрім голослівної заяви, то ні про що говорити не можна".

Експерт також розповідає, що може бути доказом за цією статтею ККУ.

"Окрім синців, подряпин на тілі, це може бути переписка – ми сьогодні в цифровому світі живемо, де може бути безпосередній примус до статевих стосунків. На сьогодні примус до статевих стосунків теж є злочином", – каже юрист.

Більше подробиць – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Сальма Хайєк знялася у провокаційній фотосесії на тему насильства над жінками

Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/
Сальма Хайєк
/

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – відео
Наступний матеріал
Об'єднати математику з музикою: який досвід корейські педагоги передали своїм українським колегам