5 канал

"Очі горять, заспокоїти неможливо": як діти сходу знімають справжнє кіно

Кінотерапія – так діти Донбасу відволікаються від жахів війни. Організатори кажуть, що табір дасть шанс талановитим дітям із зони АТО віднайти в собі приховані таланти

Школярі з прифронтових територій вчаться знімати кіно під Києвом. Для них організували спеціальний кінотабір "Жовтий автобус", де кожен зможе продемонструвати власні таланти та створити короткометражну стрічку.

Діти знімають перший кадр 5-хвилинної стрічки "Зустріч крізь час". Це – історія кохання, в якій герої зустрічаються через 20 років. Сцену знімають лише з третього дубля. При тому, що для акторів, операторів та режисерів – це перший досвід у великому кіно. За традицією, після першого кадру розбивають тарілку – на удачу.

"Уся ця розкадровка, підготовка – усі ці моменти з костюмом, гримом, освоєнням локації. Коли ти проглядаєш перший кадр – це полегшення. Не дарма ти це робиш", – каже режисер стрічки "Зустріч крізь час" Єфим Кравченко.

Це не звичайний знімальний майданчик. Усю роботу тут, починаючи від акторів і закінчуючи звукорежисерами – виконують школярі. Просто зараз вони готуються до зйомок третьої сцени.

Над зніманням стрічки працюють діти з прифронтових територій. Тут кожен може виявити свої таланти. Наталка – семикласниця з тимчасово непідконтрольного Україні міста Зугрес. Ролі співачки у стрічці для дівчини не знайшлося. Тому на майданчику вона працює як журналіст – робить репортажі зі зйомок.

Всього у таборі задіяні 36 школярів. Їх розділили на дві команди. Перша сьогодні відпочиває, свій фільм "Спіраль часу" вони знімали напередодні. Акторський склад у цій команді значно молодший. Варварі – лише 10, але для дівчини це вже не перший досвід зйомок.

На виробництво фільму команди мають 3-4 дні. Працюють під орудою досвідчених кінематографістів. Старші колеги роботою підопічних задоволені. Вони упевнені, що багато учнів з їхніми ідеями, могли би досить успішно реалізуватися в українському кіно.

"Очі горять, заспокоїти неможливо, укласти спати – не виходить. Здається, вони мають до ліжка доповзати, проте в них стільки емоцій, стільки ідей!" – ділиться враженнями продюсер проекту "Жовтий автобус" Анна Капустіна.

Як це відбувається – дивіться у сюжеті "5 каналу":

 

Ініціатива працює вже другий рік поспіль. Торік роботи вихованців табору представили у дитячій програмі Одеського кінофестивалю. Цьогорічні планують підкорити й інші кіномайданчики. Організатори сподіваються, що табір дасть шанс талановитим дітям із зони АТО віднайти в собі приховані таланти, про які вони не знали.

Олена Бережнюк, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Загинув за дивних обставин: На Прикарпатті прощаються з надзвичайним бійцем
Наступний матеріал
Гриневич пояснила, чому на бюджет пройшли абітурієнти з нижчими балами
Loading...