5 канал

На відпочинок під обстрілами: 150 дітей із прифронтових міст приїхали до Одеси – сюжет

У таборі діти відпочиватимуть до 3-го серпня

Півтори сотні дітей із "сірої зони", яких привезли волонтери на відпочинок до Одеси, із рідних міст буквально евакуйовували під обстрілами. Журналіст "5 каналу" Дмитро Долматов докладніше.

Потяг Костянтинівка – Одеса. З вагонів виходять втомлені, але радісні та галасливі діти. Вперше за три роки війни вони побачать інше, мирне життя.

Маленька мешканка Первомайського Ганна Чернова говорить: "Приїдемо, море побачимо, різні пам'ятки хотілося побачити".

До південного міста прибули 150 дітей: із Мар'їнки, Авдіївки та інших міст, розташованих поблизу лінії розмежування. В Одесу їх супроводжували волонтери. Кажуть, планували поїздку майже рік. В останню мить подорож перетворилася на евакуацію – на сході розпочалися запеклі бої.

Волонтер Олександр Ярмоленко говорить: "Із Мар'їнкі знову ж уже вдруге виїжджаємо під обстрілами, під мінометним вогнем, коли ми вантажимося".

Дітей розмістили у таборі на узбережжі Чорного моря. 9-ти річна Діана з Авдіївки привезла із собою іграшкового кролика. Каже він  допомагає не боятися обстрілів: "Я бачила, оце все, як стріляють. Не бояться у мене є свій спосіб. – Просто не боятися? – Угу, і все".

Діанина ровесниця Таня приїхала з мамою. Родина втратила батька. Юрій Куліков у 2016-му вирушив на фронт у складі 54-ї механізованої бригади. Служив за контрактом. У квітні цього року чоловік загинув. Галина сподівається, що відпочинок допоможе дочці пережити втрату батька. До того ж, дівчинка ніколи не була на морі.

У таборі діти відпочиватимуть до 3-го серпня. За цей час пройдуть і психологічну реабілітацію.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Скалічені людською жорстокістю: Лисеня Руся і його пухнасті друзі чекають на допомогу – відео
Наступний матеріал
"Наш дім – море": У Києві провели театралізовану акцію за "звільнення дельфінів"
Loading...