Олександр Новіков
Олександр Новіков tsn.ua

Обрали нового главу НАЗК – що про нього відомо

Читайте по-русски
Новіков – прокурор Департаменту нагляду за дотриманням законів

У конкурсі на зайняття посади голови НАЗК переміг Олександр Новіков, який нині працює прокурором Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ. Про це повідомляється на сайті Transparency International Ukraine.

"16 грудня Комісія з відбору голови НАЗК оголосила ім'я переможця. Ним став прокурор Олександр Новіков. Наразі він – прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед справ, які розслідував Новіков, – справа щодо можливого підроблення результатів Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Колишній експерт Ради Європи з питань боротьби з корупцією Тильман Хоппе сказав: "Після інтенсивних обговорень, я гадаю, що ми можемо відкрити результати нашого рішення і назвати ім'я кандидата, якого підтримує комісія. Це кандидат Новіков".

Комісія оцінила його як кандидата, який найліпше відповідає критеріям, прописаним у законі про запобігання корупції.

Хоппе також сказав, що Новіков має належний досвід. "Його стратегічне бачення, результати тестування, відповіді під час співбесіди та решта документів змогли переконати комісію, що він найкраща особа, яка зможе провадити необхідні реформи для того, аби відновити довіру та прозорість у роботі НАЗК", – додав закордонний експерт.

Довідка. Новіков – прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів. Він з 2007 року працює в органах прокуратури. Новіков отримав один із найвищих балів під час тестування. У 2015 році він був претендентом на посаду голови/першого заступника глави САП. Тоді комісія пропонувала призначити Новікова як одного з трьох кандидатів заступником Назара Холодницького.

Як повідомляв 5.UA, у жовтні 2019 року ексчільниці НАЗК Корчак повідомили про підозру через її небездоганну декларацію. 

Попередній матеріал
Адвокат Кузьменко показав, із ким вона переписувалася напередодні вбивства Шеремета
Наступний матеріал
США попередньо дали згоду на призначення Єльченка послом України – Пристайко
Loading...