Прикордонники
Прикордонники ДПСУ

Обов'язкова самоізоляція повертається: нові правила в'їзду почали діяти в Україні – включення

Читайте по-русски
Процедура перетину кордону спрощена для вакцинованих осіб

Обов'язкова самоізоляція повертається через збільшення кількості хворих. Нові правила в'їзду в Україну почали діяти з 5 серпня. Після прибуття і українцям, і іноземцям потрібно буде встановити застосунок "Вдома". Однак є певні винятки. Про них дізнавався кореспондент "5 каналу" Юрій Пугач.

Відтепер перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України за наявності документа, який підтверджує отримання повного курсу або бодай однієї дози вакцини від COVID-19. Щодо іноземців, то їм також потрібно мати документ про повний курс вакцинації. Якщо такі документи відсутні, то потрібно встановити застосунок "Вдома" та розпочати самоізоляцію через 72 години, у разі відсутності негативного ПЛР-тесту. Якщо ж з тих чи інших причин встановити додаток не вдасться, то громадянин вирушає на обсервацію. Такі ж правила діятимуть і для громадян з тимчасово окупованих територій. Суворіші правила діятимуть для осіб, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів. Для них встановлена обов'язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

"Спрощено механізм перетину державного кордону для вакцинованих людей. Мова йде про те, що українець виїхав з України, наприклад, на відпочинок чи на місце роботи, він може повернутися в Україну, і він буде звільнятися від самоізоляції, якщо ця людина повністю вакцинована або навіть має 1 дозу. Така практика справді стимулюватиме людей вакцинуватися", – повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Турист Денис наголошує: "У нас повна вакцинація, ми закінчили повністю. Треба вакцинуватися, треба себе якось оберігати, оберігати ближніх біля себе, усе буде добре".

Нагадаємо, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість нових випадків COVID-19 у світі зростає вже понад місяць, і за тиждень (з 26 липня до 1 серпня) їхня кількість збільшилася на 3% – до 4 033 836 інфікованих, а смертність, навпаки, скоротилася на 8% – до 64 216 випадків.

Попередній матеріал
Харківський національний аграрний університет: надбання, історія та польське коріння
Наступний матеріал
Як у "Борисполі" зустрічали бронзову призерку Олімпійських ігор Черкасову – включення
Loading...

В Україні черговий рекорд з вакцинації – найпопулярніші Pfizer і Moderna

Спалах коронавірусу в Україні очікується за два тижні – КШЕ

Уперше за тривалий час в Україні захворіли на коронавірус понад тисячу людей за добу

Від безкоштовного проїзду до білетів у кіно: як посадовці стимулюють українців щеплюватися

"Дельта"-штам коронавірусу в Україні: у МОЗ назвали специфічні симптоми хвороби

Литва передала Україні 54 тис. доз вакцини AstraZeneca