Сергій Колмогоров
Сергій Колмогоров 5 канал

Обійшлося без сутички: як не відбувся суд у справі прикордонника Колмогорова

Чоловіки у камуфляжі та зелених беретах від ранку оточили вхід до Вищого спеціалізованого суду – прикордонники приїхали підтримати засудженого 13 років Колмогорова

На понеділок перенесли судове засідання з розгляду касаційної скарги у справі прикордонника Сергія Колмогорова. Усе тому, що на засідання не прийшли представники обвинувачення. Перенесене засідання мало не переросло в сутичку. Репортаж із зали суду від "5 каналу".

Чоловіки у камуфляжі та зелених беретах від ранку оточили вхід до Вищого спеціалізованого суду. Прикордонники – як ветерани, так і ті, хто служить нині, – прийшли підтримати Сергія Колмогорова. У лютому цього року його засудили до 13 років позбавлення волі. Суд визнав чоловіка винним у навмисному вбивстві, після того, як Колмогоров обстріляв автомобіль, що намагався прорватися з окупованої території. Самі ж прикордонники впевнені – солдат виконував свій службовий обов'язок.

Зі слів очевидців, автомобіль на застережні знаки не реагував. Тому командир посту дав наказ – стріляти на ураження. "Кожний воїн, солдат, доброволець, контрактник – перед тим як захищати країну буде думати "а треба мені її захищати чи ні, якщо я буду 15 років сидіти?" – зазначає товариш Колмогорова Андрій Ляшенко.

Дехто з присутніх знає Колмогорова особисто – разом служили та були в АТО. Якщо його не виправдають – це значно підірве бойовий дух військових, переконані товариші. Як заявляє перший заступник голови Організації ветеранів-прикордонників Києва Олександр Бойко: "Стріляли всі, але водій цього транспортного засобу і один із прикордонників на суді сказали, що Колмогоров був ближче всіх, він краще всіх стріляє – це він".

Учасникам акції повідомили, що судова зала може вмістити 35 людей. Але охочих потрапити на засідання було більше. Зчинилася тиснява. Коли ж всі учасники процесу таки дісталися зали, виявилося – до суду не з'явилися прокурори. Без них розгляд вирішили не продовжувати. Колегія суддів ухвалили рішення перенести розгляд справи у касаційному порядку.

Після того, як суд переніс засідання на наступний тиждень, натовп sз зали суду вийшов на вулицю і продовжував скандувати "Ганьба" вже під стінами будівлі. Обурені активісти та прикордонники рушили до Генеральної прокуратури, щоб оскаржити дії обвинувачення.

"Був фарс і цирк в суді. Хлопці, прикордонники, приїхали з інших міст, щоб підтримати свого побратима… Ми знаємо цю технологію відсовування справ, аби результат злити", – впевнена активістка Маруся Звіробій. Розгляд касаційної скарги продовжиться у понеділок. Активісти обіцяють вийти на підтримку Колмогорова знову.

Олена Бережнюк, Антон Андрющенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Безладдя й барикади: що залишилось від Святошинського суду після "захисників Коханівського" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Хто і навіщо піднімає питання, котрі розділяють Україну та Польщу – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
"Два пазли однієї картини": У МІП назвали запоруку повернення окупованих українських земель
Loading...

"Справа рюкзаків": суд обрав запобіжний захід екс-заступнику міністра внутрішніх справ

Обрання запобіжного заходу сину Авакова: чого вимагає обвинувачення

Організатор захоплення Харківської ОДА у 2014 просить його виправдати і хоче до військкомату

Суд обиратиме запобіжний захід фігурантам "справи рюкзаків" – трансляція завершена

Справа викрадення майданівців: слухання не відбулося, бо суддя раптово пішов у відпустку

В аеропорту "Київ" затримали росіянина, якого розшукує Інтерпол