ukrinform.ua

Прикордонники через суд повертатимуть землі вздовж українського кордону на Закарпатті

Прикордонники через суд повертатимуть майже 90 гектарів землі вздовж українського кордону на Закарпатті

Нині землі - у приватній власності. Про це "5 каналу" повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян. Такі проблеми - із земельними ділянками мають місце не лише у Закарпатській області, такі випадки зареєстровані ще у Львівській, Чернігівській, Сумській та Харківській областях, тобто на кордоні з Угорщиною, Польщею і Росією.

По всіх справах тривають судові розгляди щодо повернення цих територій у державну власність. Так, за даними Олега Слободяна, за останні два роки вже вдалося повернути 132-а гектари земель. Водночас, у Держприкордонслужбі зауважили, що приватні ділянки не заважають прикордонникам виконувати свої обов'язки. Але світові практики свідчать, що відстань у сто метрів від лінії кордону повинна бути вільною для надійного захисту.                       

"Частина земель на Закарпатті була роздана ще на початку 90-х років. Ці ділянки максимально наближені до державного кордону, але вони жодним чином недотичні до державного кордону. Територія для виконання функції державного кордону вона є. Смужка землі повинна бути не менш 50-100 метрів це землі обороного призначення і там мають бути тільки прикордонники, інженерні і фортифікаційні споруди", - наголосив Слободян.

Попередній матеріал
ФСБ Росії заявляє про затримання 6 українців "за контрабанду"
Наступний матеріал
У Харкові вшанували пам'ять загиблих героїв АТО
Loading...