Суне зима, а отже холодно буде не тільки в домівках, а й у бліндажах наших захисників. Більш як 200 дизельних автономних обігрівачів відправили бійцям благодійники. Доправили також зарядні станції, РЕБи, дрони та екскаватори на потреби війська. Все, щоб не тільки нищити окупантів, а й захищатися самим. Більше дивіться у матеріалі "5 каналу".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Українське місто Звягель, розташоване у кратері згаслого вулкана, батьківщина Лесі Українки, виховало не одне покоління видатних військовослужбовців.
"Я хочу бути корисною для України, щоб потім у майбутньому мені не було соромно, що я сиділа вдома", – поділилася військовослужбовиця 87-ї ОБУ Марина "Зоська" Засімович.
Землячка видатної письменниці 20-річна Марина пішла до ЗСУ одразу, тільки-но досягла повноліття. Каже, військову кар'єру запланувала ще змалечку, щоби продовжити справу батька.
"Він із радістю мені допоміг вибрати посаду, яка більше для мене підійде, і військову частину", – розповіла Марина.
Тут, на Донеччині, за 800 кілометрів від дому її бригада поповнилася вкрай важливими для боєздатності дронами, комплексами радіоелектронної боротьби та обігрівачами. Це і не тільки привезли волонтери спільно з фондом Порошенка. На потреби війська закупили і доставили майже дві тисячі FPV-дронів, із десяток "Мавіків", зарядні станції та "Цукорки", сучасні детектори БПЛА.
Читайте також: Порошенку на фронті подарували збитий "Ланцет" – його вивчатимуть для посилення технології "Ай-Петрі".
"Можете спитати у всіх Збройних силах щодо якості тих FPV, які передаємо ми. Комплекс РЕБ "Шатр". А оце нове. Зима близько і обігрівати воїна треба дуже рішуче", – наголосив Петро Порошенко.
Були і презенти важчі. Шини для автомобілів, вантажівка, причепи та екскаватори. Їх, зокрема, отримали захисники з 79-ї десантно-штурмової бригади.
"Трактор ДСБ, який допоможе нам копати бліндажі, їх зараз дуже не вистачає. Опалювачі приміщень дизельні, дуже практичні. Можна поставити в бліндажі, вивести трубу на вулицю, залити пальне і буде опалювати доволі добре. Один причеп під спальне приміщення, другий – штабний. Тут працюють, тут проживають, дуже практична річ для штабу", – пояснив військовослужбовець 79-ї ОДШб Владислав на позивний "Малик".
"Це був район Костянтинівки, тримали позицію. І зайшло там пару пад@рів. Засікли нашу позицію і почали потім по нас працювати FPV, і одна все-таки долетіла. Дякувати Богу, вижив", – поділився військовослужбовець 79-ОДШб Петро.
Кажуть, один FPV може знищити ворожий танк, а уявіть, що може зробити ціла армія дронів.
"Це вже війна дронів. Без них ніяк. І найголовніше, це навіть не дрони, а захист від них. Тому що дронів багато не буває, а от саме захисту не так багато", – зауважив Петро.
Марія Дрозд, "5 канал"
Дивіться також: