Нові правила зарахування: конкурси для першокласників суперечать правилам педагогіки та психології

  Наказ про порядок зарахування до 1-го класу буде юстований Міністерством юстиції на початку травня

  Зміни в правилах зарахування дітей до першого класу за місцем проживання потрібні для того, щоб дати всім дітям однакову можливість на здобування освіти. Про це заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінформ".

  "Ідея вступу за мікрорайонами передусім стосується першого класу, тому що однаковий стандарт (освітній стандарт нової української школи – ред.) для всіх, підручники, методики навчання, перепідготовані вчителі, зміна освітнього середовища є у кожній школі", – сказала Гриневич.

  Також вона зауважила, що у наскрізному звіті USAID про ризики корупції в освіті, вступ до першого класу за конкурсами чи іспитами було визначено як один із ризиків. Крім того, конкурси для шестирічних дітей суперечать засадам педагогіки та вікової психології.

  Міністр також повідомила, що ті першокласники, які йдуть до школи в 2018-2019 навчальному році, з 5-го класу матимуть можливість вступати у профільні школи за конкурсом.

  "Коли діти вже визначилися зі своїми інтересами, вони можуть йти в іншу школу у 5-й клас за конкурсом. Бо є на основі чого цей конкурс проводити, оскільки діти отримали якусь базу знань, компетентностей, навичок після початкової школи. Вони більш зрілі для конкурсу", – наголосила вона.

  Відносно дітей, які проживають на території мікрорайону, але не зареєстровані там, Гриневич зазначила, що необхідно пред'явити договір оренди.

  "Договори оренди житла мають бути. До речі, коли ви сплачуєте комусь готівку за оренду і не маєте договору – не сплачуються податки, і ви порушуєте закон. Тому ми маємо право вимагати договір оренди. Інша справа, коли діти мешкають у родича, а батьки працюють в іншому місці. У наказі (про порядок зарахування до 1-го класу – ред.) буде перелік можливих варіантів довідок, які можуть засвідчити, що дитина проживає в цьому мікрорайоні. Це не тільки реєстрація і договір оренди. Якраз всі ці випадки ми обговорюємо", – сказала міністр.

  Також право на першочергове зарахування на вільні місця у школах матимуть ті діти, чиї сестри чи брати вже навчаються у цьому закладі, а також діти педагогів чи технічних працівників школи. За повідомленням Гриневич, очікується, що наказ про порядок зарахування до 1-го класу буде юстований Міністерством юстиції на початку травня.

  Попередній матеріал
  Нові санкції проти РФ перебувають на розгляді в адміністрації США – Держдеп
  Наступний матеріал
  МВС України уклало угоду про співробітництво з американським ФБР

  Міносвіти скасувало вступ до шкіл за конкурсом: чому новація вже викликає обурення

  Угорщина поставила питання безпеки України в залежність від освітнього питання – Гриневич

  Антрацит, санкційна політика та ініціативи Міносвіти: про що нардепи питали в уряду

  "Блокпост пам'яті": у столичній гімназії влаштували виставку пам'яті загиблих АТОвців

  "Знають, як відрізнити снаряд від міни": чого ще навчали школярів Донеччини

  5 канал - трансляція наживо